een 60-kilometer-per-uur-regime op de Domburgseweg richting Domburg. Deze snelheidsbeperking was mede noodzake lijk geworden door de aanleg van Park Zonnehove, alwaar anders bij handhaving van de oorspronkelijke maximumsnelheid kostbare geluidwerende voorzieningen zouden moeten worden aangebracht. dige rotonde" zou worden aangelegd, met de oorspronkelijke plaats akkoord. Vervol gens verleende de gemeente Veere de vergunning. Bezwaren In overleg met de besturen besloot ik in samenwerking met de heer J.A. Lantsheer Zichtveld Omdat voor de aanleg van de rotonde ook terrein van het monument Westhove zou worden gebruikt, moest op grond van de Monumentenwet 1988 door de gemeente Veere toestemming worden verleend. De gemeente won advies in bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, die in een schrijven van 9 juli 2001 adviseerde de rotonde in oostelijke richting op te schui ven, buiten het zichtveld van het kasteel. Deze mogelijkheid was ook reeds door anderen onderzocht en uitvoerbaar bevon den. Negen maanden later echter ging de desbetreffende rijksdienst, na de vage toe zegging van de provincie dat een "eenvou- Het zicht op Westhove wordt bedreigd. (Foto Leo Hollestelle) uit Oostkapelle (lid van de HKW) namens de Bond Heemschut en de Heemkundige Kring Walcheren bezwaar aan te tekenen bij de gemeente Veere. Hetzelfde werd gedaan door het bestuur van het Zeeuws Biologisch Museum. De bezwaren richtten zich alleen tegen de plaats van de rotonde in het zichtveld van het kasteel en niet tegen de aanleg van het parkeerterrein, en ook niet tegen de rotonde als zodanig. De bezwaren werden afgewezen, waarop door HKW en ZBM beroep werd aangetekend bij de Rechtbank te Middelburg en bij de

de Wete | 2004 | | pagina 31