De Wete weet het zijn familie, de tijd waarin zijn familie leefde en de streek waarin zijn familie woonde. Iedere bron die in Zeeuwen gezocht wordt beschreven, wordt verhelderd met foto's, afbeeldingen en concrete voorbeelden. Het is niet ondenkbaar dat menig stam boomonderzoeker familieleden traceert die in aanraking zijn geweest met justitie. Zo staat bij het hoofdstuk rechtspraak het ver haal van Sara Geldof, die veroordeeld werd wegens de moord op een 13-jarig meisje. Geldof werd op 24 september 1838 op de Markt van Middelburg ter dood gebracht. Er staat een foto in het boek van het schoentje van de moordenares en een aanplakbiljet van de executie. De meerwaarde van dit boek is dat genea logen dankzij de bronnen die niet op het internet staan maar wel in het Zeeuws Archief te vinden zijn, meer gegevens kun nen vinden over het leven van hun voorva deren en de tijd en de streek waarin zij leef den. Dankzij de foto's van aktes, kaarten en verordeningen in het boek zal de speurder makkelijker toegang vinden tot de bronnen in het Zeeuws Archief en daardoor veel dieper in de familiehistorie kunnen duiken. Het boek is bedoeld voor zowel de begin nende als de gevorderde stamboomonder zoeker, maar door alle foto's, kaarten en achtergrondinformatie is de gids voor elke liefhebber van de Zeeuwse geschiedenis een leuke aanwinst. Roel Gabriëlse Leo Hollestelle en Albert Meijer (red.), Zeeuwen gezocht. Gids voor stamboomon derzoek in Zeeland, Middelburg/Den Haag 2003, prijs 17,50. Marokkaanse krijgsgevangenen De oproep van Ad van Dijk over Marok kaanse krijgsgevangenen op Walcheren, geplaatst in De Wete van oktober vorig jaar, leverde drie reacties op. De heer C.R Mol uit Vlissingen heeft nog iets tastbaars in zijn bezit dat herinnert aan de Marokkaanse krijgsgevangenen op Walcheren. Hij meldde ons het volgende: "Behalve het kamp in Koudekerke, waar de Marokkaanse krijgsgevangenen waren geïnterneerd, was er nog een kamp. Gebo ren en getogen op 't Zand te Middelburg, tot 1941 nog behorend tot de gemeente Koudekerke, speelden wij vaak rond het kasteel Ter Hooge en de Eikenlaan, gele gen tussen de villa's 't Hiemke en Steen- hove, met daartussen een boerderij en Het bovenste deel van de stok die C.P. Mol van Marokkaanse krijgsgevangeiten kreeg. De kop van de slang is goed te zien. Het touwtje is nog origineel. De totale lengte van de stok is 102 centimeter. (Foto Leo Hollestelle)

de Wete | 2004 | | pagina 35