Bijeenkomsten Kfü 3a,r \VA[Cl O*, y de vorige eigenaar. Er zijn unieke stukken bij met een Zeeuwse, vaak ook Walcherse historie, en tevens exemplaren waar er maar heel weinig van gemaakt zijn. Aan de hand van een diaserie zal de heer Louwerse over zijn verzameling vertellen en om het nog aanschouwelijker te maken brengt hij ook een aantal gereedschappen mee. Mocht u zelf in het bezit zijn van een bijzonder voorwerp, brengt u dit gerust mee ter beoordeling. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur. Woensdag 21 april 2004 Jaarvergadering Op deze avond vindt de jaarvergadering plaats. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen zoals altijd onder meer de volgende punten aan de orde: jaarverslagen secreta resse en penningmeester, verslag kascom- missie, begroting, beleid bestuur en (her verkiezing bestuursleden. Verder zal tijdens deze jaarvergadering voor de tweede maal de driejaarlijkse HKW-Cultuurfondsprijs worden uitgereikt (zie hiervoor de rubriek 'Feiten en mede delingen' - pagina 46 - en onze website). In De Wete van april 2004 vindt u een uit gebreide agenda. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op de website worden gepubliceerd. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur. Buitenheemse excursie: Zeeuws-, Belgisch en Frans-Vlaanderen Op zaterdag 20 september 2003 onder nam een honderdtal leden van onze kring een excursie naar 'Vlaanderen'. De reis stond in het teken van driemaal Vlaande ren. Ze lijken veel op elkaar en hebben voor een groot deel dezelfde geschiedenis. Romeinen, Kelten, Fransen, Spanjaarden, Habsburgers, Nederlanders en Duitsers hebben er hun stempel op gedrukt. Bloe dige oorlogen hebben hun sporen nagela ten. Katholicisme en protestantisme heb ben geprobeerd er, desnoods met geweld, voet aan de grond te krijgen en te houden. Rond acht uur 's morgens vertrokken we met twee bussen en via de Westerschelde- tunnel kwamen we in Zeeuws-Vlaanderen aan. Dit deel van Zeeland ligt strategisch aan de Westerschelde en 'raakt' verder niet aan Nederland. Daardoor is het lange tijd een speelbal geweest van de landen eromheen. Nog steeds zijn er stromingen in België die vinden dat dit gebied bij hen hoort en wellicht zijn er ook wel inwoners van Zeeuws-Vlaanderen die liever bij Bel gisch Vlaanderen zouden horen. Het volgende reisdoel was de Westhoek in Belgisch West-Vlaanderen. Door dit gebied loopt de rivier de IJzer, die ontspringt in Frans-Vlaanderen. De IJzer speelde een belangrijke rol tijdens de Eerste Wereld oorlog en stroomt in zee bij Nieuwpoort. Ons gezelschap werd verwacht in Veurne,

de Wete | 2004 | | pagina 40