Feiten en mededelingen afl'Q HKW-Cultuurfonds Sinds 1999 kent onze kring de driejaarlijk se HKW-Cultuurfondsprijs. In 2001 werd deze prijs, tijdens de jaarvergadering, voor de eerste maal uitgereikt. Winnaar was Frans van den Driest uit Serooskerke. Tijdens de jaarvergadering van de Heem kundige Kring Walcheren op woensdag 21 april 2004 zal de HKW-Cultuurfondsprijs voor de tweede maal worden uitgereikt. Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren roept u daarom op kandidaten aan te melden voor deze prijs. De aanmel ding moet vergezeld gaan van een bijlage met de persoons- en adresgegevens van de kandidaat en een korte beschrijving van diens verdiensten. De voorgedragenen die nen te voldoen aan het 'Reglement toeken ning prijs HKW-Cultuurfonds'. De tekst van dit reglement kunt u hiernaast lezen. De juryleden zijn: ir. RC. Dekker, namens de Bond van Nederlandse Architecten, afdeling Zeeland, dr. A.P. de Klerk, consu lent regionale geschiedbeoefening bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, en drs. C. Kostense, voorzitter van de Stich ting Het Zeeuwse Landschap. Aanmeldin gen moeten worden gericht aan het secre tariaat van de Heemkundige Kring Walche ren, Toorenvliedtwegje 4, 4335 HE Middel burg, en dienen uiterlijk 25 februari 2004 aldaar te zijn ontvangen. Ooggetuigen van de twintigste eeuw De Stichting Ooggetuigen van de twintig ste eeuw is bezig met het op grote schaal interviewen van (oudere) Zeeuwen over gebeurtenissen in de twintigste eeuw, ten einde deze verhalen vast te leggen voor het nageslacht. Het project is een samen werkingsverband tussen Omroep Zeeland, Reglement toekenning prijs HKW-Cultuurfonds - De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) stelt een maal per drie jaar uit zijn Cultuurfonds een prijs beschikbaar. - De prijs wordt uitgereikt aan die persoon, groep van personen, of instelling, die zich in de voorafgaande periode in de niet-professionele sfeer heeft ingezet voor het behoud, de uitbreiding, de verspreiding van de ken nis en de bewustwording van het Walchers cultuurgoed. - De prijs zal bestaan uit een geldbedrag, een oorkonde en een publicatie in het kwartaalblad van de HKW, De Wete. - De prijs zal worden toegekend door een jury, bestaan de uit drie personen, te weten de consulent Regionale Geschiedbeoefening Zeeland, een vertegenwoordiger van de Stichting Het Zeeuwse Landschap en een verte genwoordiger van de Bond van Nederlandse Architec ten (BNA), afdeling Zeeland. - Indien de jury van oordeel is dat de inzendingen in een bepaalde periode onvoldoende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen. - Tegen een beslissing van de jury is geen beroep mogelijk. - De prijs zal telkenmale worden uitgereikt tijdens de algemene ledenvergadering van de HKW, te beginnen in het jaar 2001 - Namen, adressen, enz. van kandidaten kunnen tot acht weken voor de algemene ledenvergadering door leden en niet-leden van de HKW bij het secretariaat worden ingeleverd en dienen vergezeld te gaan van een duidelijke motivering door de indiener(s) van ten hoog ste één bladzijde van het formaat A4. - De namen van kandidaten, behoudens die van de winnaar, zullen niet worden gepubliceerd. Zeeuws Archief, Zeeuws Documentatie centrum en een groot aantal vrijwilligers. De Zeeuwse gemeenten dragen financieel bij. De laatste twee jaar zijn er al honder den Zeeuwen geïnterviewd, over onder werpen van een speciaal hiervoor samen gestelde leemtelijst. Omroep Zeeland heeft deze interviews verwerkt in het oral histo- ry-programma Een Eeuw op 't Oog (elke zondag tussen 12 en 1 uur); ze zullen opgeslagen worden in het Zeeuws Archief en het Zeeuws Documentatiecentrum. De interviews voor het radioprogramma

de Wete | 2004 | | pagina 48