waar de oude iep gestaan heeft. Die moet, waarschijnlijk als een grensboom, geplant zijn omstreeks 1870, zonder twijfel door de toenmalig eigenaar en bewoner van Over- duin, jonkheer mr. W.C.M. de Jonge van Ellemeet. Van 1814 tot 1853 was hij burge meester van Oostkapelle, daarna lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, lid van De plaats van de boom op de topografische kaart. (Detail uit de 'Grote Provincie Atlas van Zeeland'1995, p. 21) de Eerste Kamer der Staten-Generaal en bekleedde hij meerdere maatschappelijke functies. Intussen is er in de afgelopen winter een nieuwe boom geplant. In het Groenbe- heersplan van Waterschap Zeeuwse Eilan den past het om op zo'n plek een nieuwe boom neer te zetten als zogenaamde grensboom. De jonkheer Dit verhaal is aanleiding om wat meer te weten te komen over De Jonge van Elle meet. Toen hij Overduin kocht, was het Jonkheer W.C.M. de Jonge van Ellemeet. (Foto afkomstig van de website www.parlement.com) slechts een boerderij. In de Patriottentijd (de jaren tachtig van de achttiende eeuw) was het boerenhuis gesloopt, nadat mr. Willem Jacob Huyssen van Cattendijke genoodzaakt was geweest de buitenplaats te verkopen. In 1839 kwam Overduin in bezit van De Jonge van Ellemeet, die er een prachtig landgoed van maakte. Aan het landgoed werd nog 45 hectare bos ten noorden van de Koningin Emmaweg toegevoegd. De Jonge van Ellemeet liet het grote huis bou wen en het bos werd aangelegd in de toen moderne landschapsstijl. In de oranjerie

de Wete | 2004 | | pagina 26