verzamelde en kweekte hij agaven, waar mee hij Europese bekendheid genoot. Hij bezat een kostbare verzameling aquarel len, een uitgebreide bibliotheek en zijn 'Museum Catsianum' bevatte werken van Jacob Cats en brieven en documenten van de dichter. De eigenaar van al dit moois had de eer De afgelopen winter geplante eik in de berm tegenover het huis Prince-bos, Koningin Emma- weg 32, februari 2004. (Foto Leo Hollestelle) om koning Willem lil op zijn fraaie land goed te ontvangen bij diens bezoek aan Zeeland in 1862. Meer dan tweehonderd bewoners uit de wijde omgeving kregen een uitnodiging zodat de koning de gele genheid had tot "vrij verkeer met de bevol king des eilands". De Jonge behoorde tot een uitgebreide familie van magistraten. Door de aankoop door zijn grootvader van de heerlijkheid Ellemeet werd die naam aan de familie naam toegevoegd. Vanwege zijn verdiensten werd mr. Willem Cornelis Mary de Jonge van Ellemeet door de koning in de adelstand verheven. Op 1 juli 1888 overleed de jonkheer op 77-jarige leeftijd. Behalve een herinnering aan deze mar kante persoonlijkheid kan de nieuwe eik ook een markering zijn van de Westpolder, een dertiende-eeuwse polder van Zandijk. Sinds 1957 zijn de dijk en de weel van deze oude polder alleen nog maar op kaarten terug te vinden. A. Maljaars Geraadpleegde bronnen: - H.M. Kesteloo, 'Oostkapelle in woord en beeld', Middelburg 1909. - F. Nagtglas, 'Levensbeschrijvingen van Zeeuwen' deel 1, Middelburg 1890.

de Wete | 2004 | | pagina 27