Laat het De weten moord, waarbij het echtpaar gedood moest worden omdat ze de dader kenden? Maar waarom was de oude vrouw met zoveel geweld om het leven gebracht? Haar weer stand kan niet groot zijn geweest. Duidt dat niet op een hevige woede die op de per soon was gericht? Moet de dader niet veel dichterbij worden gezocht? Is de roof in scène gezet? Waar lag de Kapoenjeweg? Ik geef het niet op. Ik blijf er over naden ken. En dat zal bij veel lezers van dit boek ook het geval zijn. Leen de Koeijer Gerard van der Hoeven, De Keersluis- moord, Vlissingen 2003, prijs 15,95. Boulevardstenen Ruud Dijkstra uit Vlissingen stuurde de redactie van De Wete een interessante vraag toe. Hij deed een ontdekking in zijn woonplaats en hij schreef ons hierover het volgende. "Als ik door Vlissingen loop, dan dwalen mijn ogen langs de gevels op zoek naar gevelstenen. En heb ik er weer een, dan noteer ik de tekst, maak er een fotootje van en bij woningen is het leuk als ik nog een verhaal kan noteren uit de mond van Tzvee van de elf stenen in de muur van de zee wering van Boulevard De Ruyter. (Foto's Leo Hollestelle) de bewoners. Ik ben dan blij met elke nieuwe ontdekking. Nu liep ik laatst over de boulevard. Niet bovenop, maar over de glooiing. Normaal is de blik daar vooruit gericht of naar de waterkant of naar de medewandelaars. Maar door mijn gevelstenen-tic moest ik natuurlijk ook af en toe naar de buitenkant van de zeewering kijken. Zo'n lange gemetselde muur, zou daar ook niet onver wachts...? En waarachtig! Daar leek er een te zitten. Een grijs rechthoekje met iets erin geschreven. Van nabij bleek het een cijfer 7 in 'diepdruk' te zijn. En de steen was niet echt een steen. Er was op ooghoogte een rechthoekje uit de bakste-

de Wete | 2004 | | pagina 40