Activiteiten t dus ik weet niet of dit jongensspel ook buiten ons dorp bekend was. Gelet op de naam van de ijzeren bal koepzou het best wel eens een spel van oude datum kunnen zijn." I Boerderij A. Janse uit Nieuw- en Sint Joosland weet welke boerderij er staat afgebeeld in De Wete van januari jl. bij het verslag van de lezing van G.W. Smallegange (pagina 45). Het is de boerderij Land en Zeezicht in de Nieuw Sint-Jooslandpolder. Op de foto staat de grootvader van de heer Janse afgebeeld, die als boerenknecht op deze boerderij werkte. De datering van de foto is omstreeks 1920. De boerderij is in 1944 gebombardeerd en niet meer herbouwd. Woensdag 21 april 2004 Jaarvergadering met uitreiking prijs HKW Cultuurfonds en presentatie De Zeeuwse Streekdrachten De jaarvergadering op deze avond was al eerder aangekondigd. De agenda treft u in het hart van deze Wete aan. Tijdens deze jaarvergadering zal tevens voor de tweede maal de driejaarlijkse prijs van het HKW Cultuurfonds worden uitgereikt. Na de pauze zal de Stichting De Zeeuwse Streekdrachten een presentatie geven, uiteraard voorzien van toelichting. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, 20.00 uur. Stichting De Zeeuwse Streekdrachten Half oktober dit jaar zal een nieuw, veel omvattend boek over de Zeeuwse Streek drachten van 1800 tot 2000 verschijnen bij Uitgeverij Waanders te Zwolle. Bijna vijf jaar heeft de voorbereiding van dit boek dan geduurd, waarbij niet het min- 3öL %>im3 ste probleem was er voldoende fondsen voor te vinden. De stichting is dan ook de goede gevers, die vooral in onze eigen provincie te vinden waren, bijzonder dank baar voor hun steun. Zonder de medewerking van meer dan honderd informanten overal in Zeeland had de stichting het basisonderzoek voor dit boek niet kunnen volbrengen. Vier organisaties richtten gezamenlijk de Stichting De Zeeuwse Streekdrachten op. De stichting heeft zich belast met de tot standkoming van het boek, in samenwer king met vakbekwame auteurs en een pro fessionele redactie. Als voorproefje voor dit boek zullen de vier participerende verenigingen een presenta tie geven: - Ons Boeregoed uit Kruiningen toont drachten uit Zuid-Beveland, Hulst en Cad- zand. - Het Walchers Costuum presenteert oud- Walcherse dracht.

de Wete | 2004 | | pagina 44