geboren als kind van rijke ouders. Ze hoef de niet naar school maar kreeg huisonder wijs van een gouvernante. Samen met haar broer en zus verzorgde ze de kippen en hielp ze haar vader met tuinieren waar bij ze de namen en betekenis van veel planten leerde. Veel tijd bracht ze door in de vrije natuur, onder andere met paard en korte tijd later trouwden zij. Omdat de bruidegom 32 jaar ouder was, veroorzaak te het huwelijk nogal wat opschudding. In 1930 werd Lady B.P. op het zesde wereldcongres van de World Association of Girl Scouts in Engeland uitgeroepen tot World Chief Guide, dat wil zeggen: hoofd van alle padvinders. Na de dood van haar In haar functie als Chief Guide van de padvin derij spreekt Lady Baden Powell op de Markt een kort woord waarbij zij de vriendschap van de padvinders uit andere landen overbrengt. (Foto J. Henning, Zeeuws Archief, Archief Ber denis van Berlekomgroep, inv.nr. 109) rijden, kanoën en roeien. Daarnaast ten niste ze en speelde ze viool. In januari 1912 maakte Olave Soames met haar vader een cruise. Aan boord van de Arcadian maakte ze kennis met luitenant- generaal Sir Robert Baden Powell, een bekende figuur uit de Boerenoorlog (1899- 1902). Het was liefde op het eerste gezicht man in 1941 reisde ze als goodwill-ambas- sadrice over de hele wereld. Een van die reizen voerde haar in 1946 naar Neder land. Ontvangst De komst van Lady Baden Powell maakte in de Nederlandse padvinderswereld nogal wat los. Al in april 1946 kwam in het hoofd bestuur van het Nederlands Padvindsters Gilde het bezoek ter sprake. Veel was toen nog onduidelijk: wanneer de Lady zou komen en hoe lang zij zou blijven, was nog niet bekend. Ook in de vergadering van 29 juni konden

de Wete | 2004 | | pagina 18