s (I jj. nog geen plannen worden gemaakt; wel werd gedacht in de richting van gecombi neerde samenkomsten. De zaken kregen pas begin augustus con crete gestalte toen bericht binnenkwam dat Lady Baden Powell op 29 september om 14.40 uur op Schiphol zou landen. Na ont vangst door het hoofdbestuur zou een Van de regering konden voor 1900,- twee auto's met chauffeur worden gehuurd maar dat was in de ogen van het hoofdbe stuur te duur. Uiteindelijk werd een auto gehuurd tegen een vergoeding van 25 cent per kilometer. Van de tournee zou een radioreportage worden gemaakt en op 5 oktober - de dag rondvaart door de Amsterdamse havens worden gemaakt, gevolgd door een demonstratie op de Dam. Voor de daaropvolgende dagen maakte men een programma om haar Nederland te leren kennen; het Gooi, Utrecht, Overijs sel, Groningen, Friesland, Drenthe, de Achterhoek, Arnhem, Nijmegen, Eindho ven, Middelburg, Dordrecht, Rotterdam en Den Haag. Ook ontvangsten op paleis Soestdijk en Het Loo moesten worden geregeld. Het hele programma was samengeperst in negen dagen; het uithou dingsvermogen van de Lady werd dus behoorlijk op de proef gesteld. Lady Baden Powell inspecteert de op de Markt opgestelde jeugdige padvinders. (Foto P. Vreke, Zeeuws Archief, Archief Berdenis van Berle- komgroep, inv.nr. 109) van het bezoek aan Middelburg - zou er speciaal voor de luisteraars in Nederlands- Indië via de kortegolfzender PCJ een uit zending zijn. Programma Voor de plaatselijke padvinderijen was het hoge bezoek reden een programma te ont wikkelen. Mijn echtgenote, Wil Jongepier, toen lid van de Gouden Cirkelgroep te

de Wete | 2004 | | pagina 19