Middelburg, weet zich hiervan het volgen de te herinneren: "Met de voorbereiding begonnen we zo'n week of zes van tevo ren. Onder leiding van de heer C. Mazure van Medioburgum studeerden we een boe rendans en de Kleppermars in. Dat ge beurde in het schaftlokaal van houthandel Alberts, Achter de Houttuinen. Verder oefenden we in ons clublokaal aan de Herengracht en ook thuis zat ik te kleppe ren. Kort tevoren hadden we - ook weer bij Alberts - generale repetitie met andere groepen en de padvindersband, erg leuk allemaal." De Margrieten van de Lutemgroep (Luctor et Emergo) repeteerden het Internationale Padvinderslied. Een leidster vertelde daar bij over de komst van Lady B.P., over het in de houding staan en het wel of niet salu eren. Ook werden armsignalen geoefend en natuurlijk... de Kleppermars. De grote dag De vijfde oktober 1946 was voor de Zeeuwse padvinderij de grote dag. Onder grote belangstelling verzamelden zich ruim tweeduizend padvinders uit de hele provin cie op de Markt in Middelburg. Ik was in die dagen verkenner 3e klas bij de Vlissingse groep Phoenix. Onder leiding van de hopman marcheerden we naar het station en namen de trein naar Middelburg. We werden vervoerd in goederenwagons met houten banken. Dat was heel normaal, zo kort na de oorlog. In Middelburg aange komen, liepen we naar de Markt waar we ons opstelden in afwachting van wat er zou komen. Er werd met eerbied over de bezoekster gesproken. Ik kreeg het gevoel dat een bijzonder wezen naar ons eiland onderweg was. Tegen één uur in de middag arriveerde Lady Baden Powell bij de Stationsbrug. Daar stond een lange rij padvind(st)ers opgesteld tot aan hotel De Burg dat toen op de Loskade was gevestigd. De Lady stapte uit haar auto en ging te voet verder, want ze wilde niet met een auto langs opgestelde padvinders rijden. In hotel De Burg gebruikte ze de lunch en vandaar ging ze naar de Markt voor de eigenlijke ontvangst. Het leek wel een koninklijk bezoek. De Lady werd omringd door belangrijke perso nen uit de bestuurlijke en padvinderswe reld: mevrouw Van den Bosch, presidente van het Nederlandse Padvindstersgilde, mevrouw Quarles van Ufford, echtgenote van de Commissaris der Koningin, waarne mend burgemeester Kögeler van Middel burg, de griffier der Staten dr. Tellegen, gewestelijke en districtscommissarissen van de padvindersbeweging. Voor dit illus tere gezelschap was een tribune opge steld. De plechtigheid begon met het hijsen van de Nederlandse, de Engelse en de padvin- dersvlag, waarna het Internationale Pad vinderslied werd gezongen. In haar functie van Chief Guide hield Lady Baden Powell een korte toespraak waarin ze de vriend schap van padvinders uit andere landen overbracht. Na een vertaling in het Neder lands volgden drie cheers. Daarna speldde gewestelijk commissaris mevrouw Ever- wijn-Behage de Lady een onderscheiding op, het zogenaamde Oorlogsklaverblaadje. Deze onderscheiding werd naderhand ook uitgereikt aan padvinders die tijdens de oorlog - ondanks het feit dat de beweging verboden was - hadden doorgewerkt. Tijdens de ceremonie speelde de padvin dersband er lustig op los en blies het Mid-

de Wete | 2004 | | pagina 20