delburgs Muziekkorps de door Joh. Caro speciaal gecomponeerde Padvindersmars, opgedragen aan de hoge bezoekster. Zij verliet trouwens nogal eens het podium om de opgestelde jongelui duidelijk te maken dat ze moesten trappelen om warm te blij ven, en om hen te manen hun jas aan te trekken. Walcherse dracht liep. Klompen had ik nog uit de oorlog. Zo uitgedost haalde ik mijn verklede vriendinnen op aan de Kinderdijk. Vandaar liepen we naar het clubhuis aan de Herengracht. Samen met de anderen gingen we naar de Markt. Daar deed ik mee aan de Kleppermars en de boeren dans. Aan het einde van de dag was ik Klompendans Vervolgens was er een inspectie van alle groepen waarbij de Lady met velen een praatje maakte. Bressiaanse, Middelburgse en Vlissingse padvindsters, welpen en kabouters traden op met de Kleppermars. Deze mars viel zo in de smaak dat om een herhaling werd gevraagd. Als herinnering kreeg Lady Baden Powell een paar kleppers aangebo den en ook de vaste begeleider, mevrouw Van den Bosch-de Jongh, kreeg een paar. Toen was het tijd voor de Provinciale Rei ofwel de Klompendans. Wil Jongepier: "Ik had kleding aan van mijn oma die nog in Ten aanschouwe van dertienhonderd Zeeuwse padvinders en padvindsters waagt Lady Baden Powell een poging het 'klepperen' machtig te worden (Foto Henning, Zeeuws Archief, Ar chief Berdenis van Berlekomgroep, inv.nr. 109) bekaf van het lopen op klompen, maar wat hebben we een lol gehad..." De bijeenkomst werd besloten met het strijken van de vlaggen en een défilé van alle deelnemers voor de Chief Guide waar na door de Middelburgse binnenstad werd gemarcheerd. Groep Phoenix liep via de Langeviele en de Zandstraat terug naar Vlissingen.

de Wete | 2004 | | pagina 21