Na afloop van het défilé ging Lady Baden Powell naar hotel De Burg. Bomen In haar hotelkamer sprak een verslaggever van de Provinciale Zeeuwsche Courant even met de hoge gast. Ze vertelde vele landen bezocht te hebben en maar onge- commissaris vertelde: "We bezochten Westkapelle. Daar hoefde niet gesproken te worden. Staande op de dijk gingen onze gedachten uit naar hen die vielen. Lucht en water waren grijs en somber, een groot verlangen naar licht en warmte kwam over ons. In ons hart was de gedachte: dat nooit meer!" Kinderen in dracht dansen de klompendans op de Markt van Middelburg tijdens het bezoek van Lady Baden Powell. Deelnemers zijn onder anderen Nel Schuyt, Corrie de Keizer, Mimie Steen, Anneke Doets, Nel Barentsen, Irma Geerts, Willie Verstelle, Mies Kranendonk, Jeanette van der Valk en Koos van den IJssel. (Zeeuws Archief, Historisch-topografische atlas Middelburg, nr. A 1721III) veer vijf weken per jaar thuis te zijn. Kort hiervoor was ze nog in de Verenigde Sta ten geweest, waar ze maar liefst 67 inter views had gegeven. Er stond nog een tocht over Walcheren op het programma. Een Walcherse districts- De Chief Guide was zo onder de indruk van de verwoestingen dat ze spontaan drie bomen voor de herbeplanting van Walche ren schonk. Bij het diner in Middelburg kreeg ze een aantal geschenken aangebo den, waaronder een herinneringsalbum over het geïnundeerde Zeeland, een nieuw gebedenboek en een doosje waarin boe- renknopen waren verwerkt. 's Avonds was er nog een receptie voor lei ders en leidsters uit heel Zeeland. Naar goed padvindersgebruik werden talloze lin kerhanden geschud en de Lady bracht nog eens de groeten over van padvinders uit de hele wereld. De PZC-verslaggever deed een tweede

de Wete | 2004 | | pagina 22