foundland stonden, schenken. Op zijn aan bod kon echter niet worden ingegaan omdat dennen nu eenmaal niet in het Wal- cherse landschap passen. Vanwege het grote succes van de actie werd een Herbeplantingscommissie in het leven geroepen waarin vertegenwoordigers van de Stichting Het Zeeuwse Landschap, Gedenkpenning van de festiviteiten van de Stichting Niemv Walcheren, 26 juni 1954. de Rijksdienst voor Landbouwherstel, de Provinciale Planologische Dienst, de Nederlandse Heide Maatschappij en Staatsbosbeheer zitting namen. De com missie zocht contact met de in Seroosker- ke geboren directeur van de Plantsoenen dienst in Amstelveen, C.P. Broerse. Hij kreeg van zijn gemeente toestemming om als landschapsarchitect voor de Stichting Nieuw Walcheren te gaan werken. De Stichting Nieuw Walcheren heeft de stads- en dorpskernen, waaronder de bol werken van Middelburg, het Bellamypark en de beplanting tegenover het huidige Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen en de begraafplaatsen, uit het Bomenfonds gefi nancierd. Verder zijn het Nollebos in Vlis singen, het Wilhelminabos in Westkapelle, het Vebenabos in Koudekerke en het park Toorenvliedt in Middelburg door de stich ting aangeplant. Feestweek In de eerste week van november 1947 was het feest op Walcheren. De Stichting Nieuw Walcheren had voor deze week onder het motto "Een eiland wordt herbo ren" een feestprogramma samengesteld. Het hoogtepunt was de Boomplantdag op 4 november, in aanwezigheid van prinses Juliana, prins Bernhard, minister-president Beel en zes ministers uit zijn kabinet, de Britse eerste minister Clement Attiee en vele anderen. Voorbereidingen herdenkingsdagen van herstel en wederopbouw In 1951 stelde de Stichting Nieuw Walche ren een commissie in om een feest voor te bereiden ter ere van de afsluiting van het herstel en de wederopbouw van Walche ren. De commissie bestond uit D.F.P Hoe gen (voorzitter) PH. Blauw, K. van Everdin- gen en A.G. Wagensveld. Het plan was om het feest groots in 1953 te vieren. De Ramp gooide echter roet in het eten en de festiviteiten moesten wor den doorgeschoven naar 1954. Het feest werd gepland op 24, 25 en 26 juni, met als hoogtepunt het bezoek van koningin Julia na en prins Bernhard op 25 juni. Miniatuur Walcheren Het was de bedoeling voor de herden kingsdagen op 24, 25 en 26 juni 1954 een grote tentoonstelling te organiseren. De

de Wete | 2004 | | pagina 38