geestelijke vader van Miniatuur Walcheren, de heer Wagensveld van de Stichting Nieuw Walcheren, vertelde: "Echt tevreden waren we niet. Hoeveel [tentoonstellingen] waren er al niet op een fiasco uitgelopen? En ineens wisten we wat we moesten doen! Als je mensen wilt laten zien hoe prachtig Walcheren zich hersteld heeft, teristieke gebouwen op een schaal van 1:20 na te maken. Op verzoek van de commissie werd een vergadering met de burgemeesters en secretarissen van de gemeenten op Wal cheren belegd. Tijdens deze vergadering werd het idee om elke gemeente zijn eigen dorp te laten maken naar voren gebracht. neem ze dan mee, pak ze dan bij de hand, laat ze met eigen ogen zien wat er gebeurd is, hoe groen en hoe mooi Wal cheren weer is geworden. En omdat je nu eenmaal geen honderdduizend mensen zelf over het eiland kunt brengen, begre pen we dat we een enorme maquette zou den moeten maken en daarmee demon streren wat hier is geschied." Het Molenwater in Middelburg was de enige plek waar zo'n maquette kon staan. Er zijn toen foto's gemaakt van alle mar kante gebouwen van Walcheren. Het was de bedoeling van elk dorp de meest karak- Een meisje in dracht poseert tussen de maquet tes van Middelburg in het pas geopende Minia tuur Walcheren, 1954. (Zeeuws Archief, Zelandia lllustrata, Prentbriefkaarten P- 02922) De stichting zou het materiaal beschikbaar stellen, ledereen was enthousiast en zegde medewerking toe. De burgemeesters trommelden in hun eigen gemeenten mensen op om aan het werk te gaan en maquettes te maken van de mooiste gebouwen. Overal meldden zich vrijwilligers, die belangeloos wilden

de Wete | 2004 | | pagina 39