De commissie vordert gestaag met het verzamelen van de vroeger gebruikte veld namen van Arnemuiden, Kleverskerke, Grijpskerke, Sint Laurens, Middelburg en Oost- en West-Souburg. De uitgave van het zesde, tevens laatste veldnamenboek hoopt de commissie in 2005 te realiseren. De Wete Ook in 2003 verscheen ons verenigings orgaan De Wete weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem. Het januari-nummer verscheen met een kleurenkatern, aangeboden door ADZ te Vlissingen ter gelegenheid van de aanmel ding van het 2.500e lid van de HKW. In december 2003 werd na acht jaar afscheid genomen van de heer P.J. Min- derhoud als redactielid. Website Het jaar 2003 was het tweede jaar dat de website van de HKW, beheerd door de heer L.M. Hollestelle, 'in de lucht was'. Gedurende dit jaar werd de website verder uitgebreid met themapagina's en nam het aantal bezoeken en bekeken pagina's enorm toe. In 2003 is de website 24.333 keer bezocht, in 2002 was dat 9.119 keer. Een stijging van 15.214, dat is 166 procent. Er zijn in 2003 totaal 63.553 pagina's bekeken pageviewsin 2002 waren dat er 30.168. In het verslagjaar zijn enkele nieuwe themapagina's geplaatst. Als eerste de themapagina's over het Walcherse boerde- rijenonderzoek. De basis van deze pagi na's is de Powerpoint-presentatie die de Walcherse boerderijenonderzoekers in januari 2002 lieten zien. Voor de website is deze presentatie verder uitgebouwd. In juni werd de themapagina over tienden en tiendpalen geplaatst, dit naar aanleiding van de plaatsing van een tiendpaaltje aan de Lijdijkweg in Vrouwenpolder in mei 2003. In juli werd de themapagina over hekken en hekpalen van boerderijen geplaatst. Deze pagina is gemaakt op basis van het artikel van Frans van den Driest dat in de juli-Wete werd gepubliceerd. De themapagina over de Watersnoodramp van 1953 werd in juli als themapagina ver wijderd, maar is nog wel te raadplegen via een link op de pagina-inhoudsopgave. De sedert juli 2002 beschikbare heemrou te De Popperoute is in 2003 verder aange past en er werd een kaart, waarop de route is ingetekend, geplaatst. In het verslagjaar hebben 69 personen zich via de website als lid aangemeld. Activiteiten en excursies In 2003 werden vijf reguliere bijeenkom sten in de Zeeuwse Bibliotheek gehouden. In het kader van het Jaar van de Boerderij hebben we de boerderij Klein Zeeduin van de familie Maljaars bezocht. De jaarlijkse stadswandeling vond plaats in Veere en de buitenheemse excursie voerde ons naar leper en omstreken. Contacten met andere organisaties In samenwerking met de Heemkundige Kring De Bevelanden heeft in het najaar van 2003 weer een kranslegging plaatsge vonden bij het herdenkingsmonument op de Sloedam. De samenwerking met de Bond Heem schut is voortgezet en heeft zich in 2003 vooral toegespitst op de plannen voor een rotonde bij kasteel Westhove en het

de Wete | 2004 | | pagina 46