4', behoud van het gebouw van de Zeevaart school te Vlissingen. W.L. Vaickenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 21 april 2004 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, de heer K. Meertens, opent de vergadering en heet de ongeveer zestig aanwezigen welkom. 2. Notulen jaarvergadering 2003 De notulen van de jaarvergadering 2003, zoals gepubliceerd in De Wete van juii 2003, worden, onder dankzegging aan de secretaresse, mevrouw W.L. Vaickenier von Geusau-Brouwer, goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van mevrouw P.J.J. van Fraassen-van Iren. Verder wordt meegedeeld dat de koffie in de pauze, zoals gebruikelijk tijdens de jaarvergadering, voor rekening van de ver eniging is. 4. Jaarverslag 2003 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 2003 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse, mevrouw W.L. Vaickenier von Geusau-Brouwer. (De tekst van dit jaarverslag vindt u even eens in deze Wete). b. Jaarverslag penningmeester De penningmeester, de heer C.M. Dekker, geeft, voor de laatste keer, een mondelin ge toelichting bij de cijfers. Het financieel jaarverslag 2003 wordt, onder dankzegging, goedgekeurd. 5. Verslag kascommissie Een der leden van de kascommissie, de heer J. Minet, doet verslag van de bevindin gen van deze commissie. De boeken en de administratie zijn ingezien en in orde bevon den en de commissie stelt dan ook voor de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. 6. Begroting 2004 Wederom een nadere toelichting van de penningmeester, waarna de begroting 2004 wordt goedgekeurd. Ondanks de op dit moment redelijk gezon de financiële positie van de vereniging stelt het bestuur, mede met het oog op de toe komst, voor per. 1 januari 2005 een contri butieverhoging door te voeren. Het voorstel is de contributie te verhogen van 11 ,- naar 12,50 en de voorzitter vraagt hier voor toestemming aan de vergadering. Na enige discussie gaan de aanwezigen in meerderheid akkoord; de voorzitter bedankt voor deze toestemming. Toegezegd wordt dat bij een eventueel vol gend voorstel tot contributieverhoging dit als apart agendapunt zal worden opge voerd. Verder pleit een der leden voor het af schaffen van de toegangsprijs bij lezingen (middels een collectezak). Na enige uitleg van de penningmeester zijn de aanwezi gen van mening dat het innen van de toe gangsprijs met een collectezak dient te worden gehandhaafd.

de Wete | 2004 | | pagina 47