7. Beleid bestuur De voorzitter maakt melding van de vol gende zaken. - De HKW kan zich nog steeds verheugen in een groeiend aantal leden, inmiddels ongeveer 2.700, en daarmee zijn we een van de grootste heemkundige verenigin gen van Nederland. De populariteit is gro tendeels gestoeld op ons kwartaalblad De Wete. Hij zegt dan ook de leden van de redactiecommissie dank voor de gevarieer de inhoud van het blad. - De eind 2001 gestarte website van de HKW, met de heer L.M. Hollestelle als webmasteris zonder meer succesvol en langs deze weg melden zich ook vele nieu we leden aan. Initiatieven tot verdere uit bouw van de website zullen door het bestuur worden ondersteund. - In het kader van het Jaar van de Boer derij werd een bezoek gebracht aan de boerderij Klein Zeeduin van de familie Maljaars. Daarbij werd tevens een oude tiendpaal op zijn oorspronkelijke plaats teruggezet. - Ook de toekomst van ons Walcherse heem ligt ons uiteraard na aan het hart. In een aantal zaken wordt met name de over heid kritisch gevolgd, daar waar het gaat om ingrepen die het karakteristieke Wal cherse landschap blijvend aantasten en onomkeerbaar zullen zijn. Te denken valt hierbij aan de aanleg van de nieuwe N57 over het Veerse grondgebied, de plannen voor het invullen van de boulevard van Vlissingen met nog meer hoogbouw en de aanleg van de rotonde bij kasteel West- hove, waarbij zelfs een procedure tot aan de Raad van State is gevoerd. Met nadruk wil het bestuur stellen dat de HKW zich niet profileert als actiepartij, maar op de achtergrond (zoals in het geval van de N57) zeker stelling neemt zonder zich te verbinden aan actiegroepen, politieke par tijen en dergelijke. Dat neemt echter niet weg dat, indien alle 'zachte' middelen niet werken, het bestuur conform de gedachte gang van haar leden, zoals vastgelegd in de statuten, zal handelen. - Verder zal de samenwerking met de Bond Heemschut worden gecontinueerd. - De jaarlijkse kranslegging op de Sloe- dam, waarbij de HKW ook is betrokken, zal in 2004 een extra dimensie krijgen van wege de zestigjarige herdenking van de bevrijding van Walcheren. - De commissie Veldnamen vordert gestaag met de voorbereiding van het laat ste Veldnamenboek, dat naar verwachting in 2005 zal verschijnen. Hiermee zal meer dan dertig jaar veldnamenonderzoek wor den afgerond. - Onze jaarlijkse wandeling zal dit jaar plaatsvinden in Vlissingen en wel op woensdag 2 juni 2004. - De jaarlijkse buitenheemse excursie zal plaatsvinden op zaterdag 2 oktober 2004. - Ten slotte dankt de voorzitter drukkerij/ uitgeverij ADZ voor het wederom voortref felijke drukwerk van De Wete. 8. Verkiezing bestuursleden a. De penningmeester, de heer C.M. Dek ker, is aftredend en na twaalf jaar statutair niet herkiesbaar. De voorzitter dankt hem voor zijn vele werkzaamheden voor de ver eniging en overhandigt hem als blijk van waardering een cadeaubon, een fles van zijn favoriete merk, het HKW-glas en bloe men. Ook mevrouw Dekker wordt voor haar steun op de achtergrond met een boeket bloemen bedankt. De heer Dekker zegt dank voor alle atten ties en wenst iedereen alle goeds voor de

de Wete | 2004 | | pagina 48