toekomst. Tevens overhandigt hij de voor zitter een door een HKW-lid gemaakt glas- in-loodraam met het embleem van de HKW, dat in het bestuur dient te rouleren. In de plaats van de heer Dekker wordt als penningmeester benoemd de heer J.J. Jakobsen uit Westkapelle. b. Aftredend en terstond herkiesbaar is de voorzitter, de heer K. Meertens. De verga dering gaat akkoord met zijn herverkiezing. 9. Benoeming kascommissie De heer J. Minet is aftredend. De heer A.J. de Nood blijft nog een jaar aan als lid van de kascommissie. De heer F.A. Broeksma zal als nieuw lid tot de kascommissie toe treden. 10. Rondvraag Een der leden vraagt wanneer de tweede lezing door de heer G. Smallegange over Zeeuwse boerderijen zal plaatsvinden. Het bestuur antwoordt dat hiervoor nog geen datum is vastgesteld, maar dat deze lezing nog steeds 'in portefeuille' is. Vervolgens vraagt de heer I.M. van Houte het woord en dankt namens de leden de heer C.M. Dekker voor zijn jarenlange inzet voor de vereniging. Verder dankt hij de overige bestuursleden, de leden van de redactiecommissie, de activiteitencommis sie en de veldnamencommissie voor hun vele werkzaamheden en spreekt de hoop uit dat er het komende jaar weer veel acti viteiten zullen plaatsvinden. 11. Uitreiking prijs HKW Cultuurfonds Voor deze prijs waren slechts vier kandida ten voorgedragen. De jury, bestaande uit ir. P.C. Dekker, namens de Bond van Nederlandse Archi tecten afdeling Zeeland, dr. A.P. de Klerk, consulent regionale geschiedbeoefening van de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land, en drs. C. Kostense, voorzitter van de stichting Het Zeeuwse Landschap, heeft zich gebogen over de nominaties en van de inhoud kennis genomen. Na rijp beraad is de jury unaniem tot het oordeel geko men dat de HKW Cultuurfondsprijs 2004 De heer C.M. Dekker (rechts) krijgt van voor zitter Karei Meertens als dank voor twaalf jaar penningmeesterschap een glas aangeboden met daarin gegraveerd het logo van de HKW. (Foto Leo Hollestelle) niet zou moeten worden toegekend. De jury geeft het bestuur van de HKW in overweging met het opnieuw beschikbaar stellen van de prijs niet te wachten tot 2007, maar dat al in 2005 te doen. (De tekst van het volledige juryrapport vindt u hierna).

de Wete | 2004 | | pagina 49