De jury heeft van de inhoud van deze nomi naties kennis genomen. Na rijp beraad is de jury unaniem tot het oordeel gekomen dat, onder verwijzing naar het reglement waarin de zinsnede "Indien de jury van oordeel is, dat de inzendingen in een bepaalde periode onvoldoende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen", de HKW-Cultuurfondsprijs 2004 niet zou moeten worden toegekend. Het zou naar het oordeel van de jury een dege neratie van de prijs betekenen als zij uit het zeer beperkte aanbod van slechts vier nominaties een winnaar zou moeten kiezen. Zo aangenaam verrast de jury in 2001 was over het grote aantal nominaties en het grote aandeel prijzenswaardige inzendin gen, zo teleurgesteld is zij ditmaal. Teleur gesteld omdat er naar haar oordeel in de voorbije drie jaar meer dan voldoende prij zenswaardige prestaties werden geleverd op het terrein dat de HKW-Cultuurfonds prijs bestrijkt. En teleurgesteld ook omdat van de prijs een belangrijk signaal kan uit gaan. Het signaal namelijk dat betrokken heid bij en bezorgdheid over de omgeving, over het heem, zich zeker niet alleen hoeft te uiten in het innemen van afwijzende standpunten ten aanzien van actuele ont wikkelingen, maar ook in het prijzen van sommige van die ontwikkelingen. De jury geeft het bestuur van de Heem kundige Kring Walcheren in overweging met het opnieuw beschikbaar stellen van de prijs niet te wachten tot 2007, maar dat al in 2005 te doen. Het ware daarbij te overwegen (nog) meer publicitaire aan dacht voor de prijs te organiseren, en de leden en niet-leden van de Kring nadruk kelijker te attenderen op de mogelijkheid van nominatie. Het bestuur neemt de suggestie van de jury over en zal de HKW- Cultuurfondsprijs in 2005 opnieuw beschikbaar stel len. De prijs zal dan op de jaarvergadering in april 2005 worden uitgereikt. Het bestuur roept reeds nu leden en niet-leden op kan didaten voor te dragen. Meer gegevens zult u vin den in De Wete van oktober 2004, maar u kunt het ook teruglezen in de Wetes van oktober 2003 en januari 2004. Leden van de Stichting Cul tuurbehoud Westkapelle tonen de dracht van Westkapelle. (Foto Leo Hollestelle)

de Wete | 2004 | | pagina 51