sen Vrouwenpolder en Sint Laurens. Alleen al ter hoogte van Vrouwenpolder is een ruimteverslindende rotonde gecreëerd midden in een akkergebied. Een zeer ont sierende geluidswal van 3,5 meter hoog en 70 meter lang moet de geluidsoverlast wegnemen voor de bestaande bebouwing. Ook bij Serooskerke (onder andere ter hoogte van de molen en het kerkhof) wordt flink in het landschap ingegrepen. De vrees bestaat dat de nieuwe N57 een aanzuigende werking zal hebben op het vrachtverkeer van de Rotterdamse haven naar de A58 en de Westerscheldetunnel. Dit is een uiterst ongunstige ontwikkeling en de Heemkundige Kring heeft door mid del van (onafhankelijke) zienswijzen bezwaar aangetekend bij de gemeenten Veere en Middelburg, op grond van de doelstelling zoals verwoord in de statuten: behoud van het Walchers cultuurgoed. Vooral op de gemeente Veere wordt een klemmend beroep gedaan de bestaande weg zoveel mogelijk te respecteren. Dat er aanpassingen gedaan moeten wor den in het belang van de verkeersveilig heid, zal duidelijk zijn. De huidige (char mante) kleinschaligheid van het gebied verdient echter behouden te worden en niet door ventwegen, rotondes, tunnels, geluidwerende voorzieningen, rondwegen en dergelijke verstoord te worden. Inmiddels heeft de gemeenteraad van Veere op 26 april jl. het moedige besluit genomen om in eerste instantie de nieuwe weg af te wijzen en binnen twee maanden de wethouder met een nieuw voorstel te laten komen met behoud van het bestaan de tracé. Afwachten is dus het motto, en maar hopen dat niet de historische fout wordt gemaakt dat het huidige landschap later alleen nog op vergeelde foto's in De Wete terug te vinden zal zijn. www.hkwalcheren.nl Op de website van de HKW is de inhouds opgave van 33 jaargangen van De Wete te raadplegen. Met behulp van trefwoorden zijn de titels van de honderden artikelen en bijdragen op te sporen. Het zoeken naar de juiste verwijzing is een stuk makkelijker geworden omdat u nu gericht kunt zoeken naar een woord uit de titel van een artikel of bijdrage of zelfs naar de naam van een auteur of rubriek. Op de pagina Inhoudsopgave De Wete kunt u nu de knop 'zoeken' aanklikken waarmee u een zoekprogramma activeert. U kunt dan een of meerdere zoekwoorden intypen en het programma laten zoeken in de om vangrijke inhoudsopgave van 134 Wetes. Er is ook weer een nieuwe themapagina beschikbaar. Naar aanleiding van de pre sentatie van Adri Louwerse over zijn enor me verzameling oude gereedschappen op 3 maart jl., is een kleine selectie van zijn verzameling nu ook te zien op de website: www.hkwalcheren.nl/gereedschappen.htm. Ooggetuigen gezocht Steeds minder mensen weten nog hoe Walcheren er voor de Tweede Wereldoor log uitzag. De mensen die dit met eigen ogen en bewust hebben gezien zijn nu zeventig jaar en ouder. Ook lijkt men ver geten hoe kaal het eiland net na de inun datie was, terwijl er ook veel met het Wal- cherse landschap en de natuur is gebeurd in de laatste decennia van de vorige eeuw. De Stichting Tuin van Zeeland is opgericht in 2001 om het natuurschoon op Walche-

de Wete | 2004 | | pagina 58