Hendrick Vroom en Carel van Mander. De tapijten werden gehangen in het Prinsen logement van het Abdijcomplex waar de Staten van Zeeland hun belangrijkste gas ten, onder wie landvoogden en vorsten, ontvingen. De serie wandtapijten werd in 1972 door de provincie Zeeland in langdu rig bruikleen gegeven aan het Zeeuws Museum in Middelburg. In de tentoonstelling wordt ook ingegaan op de restauratie van de zes Zeeuwse wandtapijten. De restauratie begon in 1955 met Het Prinsentapijt en werd in 2003 vol tooid met De slag bij Rammekens. Het sociaal-werkvoorzieningsbedrijf Paswerk Textielrestauratie in Haarlem heeft dit om vangrijke karwei uitgevoerd. Er is gemiddeld 120 weken per vierkante meter aan gewerkt. In en rond de tentoonstelling vindt een aantal activiteiten plaats: Spotter (gids). Voor jong en oud is er een speurtocht waarin de bezoeker zoekt naar verhalen die zijn afgebeeld op de wand tapijten. Weefdemonstraties. Hoe werden wandta pijten gemaakt? Demonstraties elke vrij dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Film. Er zijn doorlopende vertoningen van De Slag om Zeeland van Toonder Stu dio's uit 1998. Rondleidingen. Het Zeeuws Museum organiseert tijdens openingstijden rondlei dingen voor groepen van maximaal 15 per sonen. Reservering is noodzakelijk (tel. 0118-653000). De catalogus met de geschiedenis van de Zeeuwse wandtapijten, Zes unieke wand tapijten, Strijd op de Zeeuwse Stromen 1572-1576, is in de museumwinkel voor slechts 17,50 te koop. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 3,- per persoon, voor groepen vanaf 15 personen 1,50 per persoon. www.noord-walcheren.com Over de website die de wordingsgeschie denis van de noordkant van Walcheren belicht (www.noord-walcheren.com) is het volgende te melden. Een van de laatste inpolderingsreeksen is de reeks die betrekking heeft op de inpol dering van het restant van de Zwene. De periode begint rond 1291 als er een op- metingsverslag wordt gemaakt van het gedeelte van de Zwene dat nog niet is ingepolderd. Rond 1334 is dan de laatste dijk gelegd. Aan de hand van die opmeting is vermoedelijk ook vastgesteld waar de parochiegrens tussen Oostkapelle en Serooskerke moest komen te liggen. Nu is er een akte uit februari 1318 waarin gewaagd wordt van drie stukken ambacht die liggen in het nieuwe ambacht van Serooskerke. Sinsdien ligt er in de parochie van Oostkapelle een drietal stuk ken die hiervoor in aanmerking komen Deze stukken liggen ook nog eens langs de kreek. Kreken werden vaak gebruikt om grenzen aan te geven. Een belangrijke rol speelt in dit verband het Overduinse zand pad. Dit pad begint op de Hogedijk en loopt dan naar het oosten over het Bogaarsweijedijkje naar de Oranjezonweg. Het gebied ten noorden van het Bogaars weijedijkje behoorde eeuwenlang tot het grondgebied van de parochie van Seroos kerke. Met behulp van een aantal nieuwe kaarten wordt op de website de gehele situatie toegelicht.

de Wete | 2004 | | pagina 61