s Van de redactie Wij kunnen meedelen dat de redactie van De Wete weer voltallig is. Als nieuw lid is toegetreden Coby Lere-Boone uit Grijps- kerke. In het dagelijks leven is zij onder meer werkzaam bij de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Coby, we hopen dat je aan het redactiewerk net zoveel plezier beleeft als je altijd aan het lezen van De Wete beleeft. In deze zomer-Wete beginnen we met een moord. J. Midavaine vertelt het verhaal van een drama dat zich afspeelde in Middel burg in 1821. Slachtoffer en dader waren hevig op elkaar verliefd, maar het liep uit de hand. Je zou het misdrijf kunnen bestempelen als een crime passionel. We blijven in Middelburg, maar dan kort na de Tweede Wereldoorlog als in oktober 1946 de vrouw van de oprichter van de scouting een bezoek brengt aan de hon derden padvinders die zich in de Zeeuwse hoofdstad hebben verzameld. Lady Baden Powell wordt als een 'hoge tante' met alle egards en enthousiasme ontvangen. Jules Braat was erbij en vertelt ons erover. We hebben Kees Leeman weer gevraagd een Walchers-sfeerverhaaltje voor De Wete te schrijven. Het is het verhaal geworden van twee boerenmensjes die in een boerderijtje onder Veere woonden, zo'n 65 jaar geleden. J. Kaljouw schreef in De Wete van oktober vorig jaar het verhaal van de Middelburgse veerdienst naar Bergen op Zoom en Zie- rikzee in de jaren vóór de aanleg van de spoorlijn van Roosendaal naar Vlissingen in 1870/'71. In deze Wete beschrijft hij de geschiedenis van de Zeeuwsche Spoor bootmaatschappij die vanaf 1872 met twee schepen de veerdienst op Zierikzee onder hield. De maatschappij kende veel tegen slagen en beëindigde haar dienst in 1911. Frans van den Driest schrijft over de Stich ting Nieuw Walcheren die zich kort na de Tweede Wereldoorlog inzette voor het her stel van Walcheren, onder andere met het organiseren van boomplantdagen. In juni 2004 was het vijftig jaar geleden dat de stichting herdenkingsdagen van herstel en wederopbouw organiseerde. Tijdens deze dagen werd een grote tentoonstelling geor ganiseerd, waarvan wij het resultaat nog steeds kunnen bekijken, namelijk Miniatuur Walcheren op het Molenwater te Middel burg. Hierna volgen de bekende, vertrouwde rubrieken van De Wete: een boekbespre king, reacties, het antwoord op een vraag, verslagen van bijeenkomsten, het overzicht van nieuwe activiteiten en, zoals in elk juli- nummer, het jaarverslag van de HKW over 2003 en de notulen van de jaarvergade ring van 21 april jl. Tot slot informeren wij u ook al over de aanstaande oktober-Wete. Daarin wil de redactie aandacht besteden aan de her denking van het feit dat de inundatie en bevrijding van Walcheren dan al weer zestig jaar geleden plaatsvonden. In het oktobernummer willen we vooral ingaan op wat er van die ingrijpende twee maanden in het jaar 1944 nog is terug te vinden. Zijn alle sporen al weggewist, of is er nog wat te zien? Door de extra voorbereidingstijd die we nodig hebben om er weer een mooi nummer van te maken, zal De Wete van oktober 2004 in de derde week van okto ber verschijnen. Leo Hollestelle

de Wete | 2004 | | pagina 8