Een Watchers keuter'of je Een zomerse zaterdag bij Veere, juni 1937 poging en weer lukte het hem tot de hoge bezoekster door te dringen. De kern van het gesprek was de toestand op Walche ren. Ze had al veel verwoeste gebieden gezien maar ze was van Walcheren toch het meest onder de indruk, want dat sloeg werkelijk alles! Na een wenk van haar vriendin, mrs. Hill, werd het onderhoud beëindigd. Twee dames escorteerden de vermoeide Lady naar haar kamer. Afsluiting Middelburg stond die dag helemaal in het teken van het bezoek. In de Lange Delft etaleerde boekhandel Sandijck brochures en dergelijke over de padvinderij en foto- handel Vreke toonde fotomateriaal, 's Avonds werden - ook weer in de Lange Delft - op een gevel lichtbeelden vertoond. Er was nog wel een dissonant. Na afloop van het bezoek moesten veel bezoekers naar hun woonplaats terug. De bus naar Vlissingen was zo vol dat de conducteur er nauwelijks bij kon. Vermoedelijk was de deur niet goed gesloten en net voorbij Poelendaele ging die open waarbij de con ducteur op het wegdek stuiterde. Hij moest met een hoofdwond worden overgebracht naar dokter Peek in de Langeviele maar kon na behandeling naar huis worden ver voerd. Ter afsluiting was er zondagochtend nog een speciale padvindersdienst in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel. Voor gangster was dominee Den Boer uit Vlis singen, zelf ook padvindster. Daarmee was een einde gekomen aan het bezoek van de Chief Guide aan Zeeland, een bezoek dat op velen grote indruk had gemaakt. Jules Braat Met dank aan A.F. Franken (Zeeuws Ar chief) en mevrouw J. Sorel te Middelburg. Geraadpleegde bronnen Katholiek Documentatie Centrum, Nijmegen: - archief Nederlands Padvindsters Gilde. Scouting Museum Ducdalf, Rotterdam: - orgaan De Padvindster. Zeeuws Archief, Middelburg: - archief Berdenis van Berlekomgroep; - archief Lutemgroep. Zeeuws Documentatie Centrum, Middelburg: - diverse dagbladen. Onder Veere lag 't 'ofje van Jewannes en Miete. Het was pittoresk gelegen onder aan de Polderse diekb\] de Oostwatering. Een petieterig huisje met een dito schuur tje en een varkenskot onder een oude perenboom. Een paar appelbomen in het geitenweitje en een kromme mispelboom aan de slootkant. Het gedoetje lag beschut achter een metershoge meidoornheg. Via een brede plank over de sloot konden de bewoners de Platteweg bereiken. Naast de weg lag

de Wete | 2004 | | pagina 23