aanwezig: Jan Leendert Verhagen, kandi daat-notaris te Vlissingen, Carolus Her- mannus Johannes Vroom, koopman te Middelburg, en Gerrit Herman Luyendijk, accountant te Middelburg. Tot de oprichters behoorden voorts J.L. Dregmans, burge meester van Koudekerke, K. van Everdin- gen, directeur van de Steenkolen Handels Vereniging (S.H.V.) in Vlissingen, A. Geschiere JHzn, landbouwer in Grijpsker- ke, B.A. Hesselink, directeur van de Vitrite Works in Middelburg, L.P. van Oorschot, loco-burgemeester van Vlissingen, ir. A. Rothuizen, architect te Middelburg, en mr. W.H. Vermaas, advocaat te Middelburg. Initiatieven De Stichting Nieuw Walcheren verzette veel werk. Zij beijverde zich onder andere voor: - de snelle wederopbouw van verwoeste landbouwbedrijven en vernieuwing van wegen en waterlopen; - een billijke vergoeding van de oorlogs schade; - het herstel van het vernielde vliegveld in Vlissingen en de aanleg van nieuwe vlieg velden; - de terugkeer van de marine en de Stoomvaart Maatschappij Zeeland naar Vlissingen; - de aanleg van recreatiegebieden; - de herbeplanting van Walcheren; - het maken van de maquette Miniatuur Walcheren. "Plant een boom op Walcheren" De Middelburgse industrieel R. de Muynck van de Stichting Nieuw Walcheren kwam met het idee dat iedere Nederlander of buitenlander de kans moest krijgen bij te dragen aan het herstel van de flora op het eiland. Walcheren werd aangeduid als een eiland zonder schaduw. In binnen- en buitenland werd voor De Muyncks idee met succes actie gevoerd onder het motto "Plant een boom op Wal cheren". Tegen betaling van 2,50 ontving de schenker een bewijs dat hij een boom had geplant en de naam van de schenker Oproep van de Stichting Nieuw Walcheren om een boom te planten. (Coll. F. van den Driest) werd in een album voor het nageslacht vastgelegd. In totaal werden ruim 87.000 plantbewijzen uitgeschreven. Een Canadese diplomaat wilde duizenden jonge dennen die op zijn landgoed in New-

de Wete | 2004 | | pagina 37