Jaarverslag De Coumous ervoeren Thienhaus als een rustig, vriendelijk, intelligent en bescheiden man en boden hem graag logies. In het grote huis Lange Delft 18, bij de Gasthuis- kerk, konden ze voor hem een kamer beschikbaar houden die hij als atelier kon inrichten. Hij hoefde voor zijn verblijf in Middelburg niet te betalen. Het ligt voor de hand dat hij, om iets terug te doen, portret ten van zijn weldoeners en hun kinderen maakte. Thienhaus' productie beperkte zich overi gens niet tot portretten. Hij was een 'omni voor' en vervaardigde stadsgezichten, landschappen, stillevens en bloemstukken. In het artiestenstadje Veere werkte hij ook. Veere was voor Coumou de oversteek plaats naar het tot zijn werkterrein beho rende Noord-Beveland en terug. Hij kon soms de kunstschilder een lift geven. Thienhaus heeft in Veere niet behoord tot de fine fleur. Het niveau van de kunste naars verbonden aan de Schotse Huizen heeft hij niet gehaald." De zoon van Rudolf Tienhaus, Peter, heeft ook op Walcheren gewerkt. Het is dus zaak, vertelt de heer Van Swigchem, R. en P. uit elkaar te houden. Jaarverslag 2003 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 21 april 2004, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding Ook in 2003 is het ledental van de Heem kundige Kring Walcheren weer gegroeid. We begonnen het jaar met 2.497 leden en sloten op 31 december 2003 af met 2.638 leden. Eveneens tijdens deze jaarvergadering was mevrouw C.N. Polderman aftredend als bestuurslid en statutair niet herkies baar. In haar plaats werd benoemd mevrouw K.R. van den Heuvel. Deze avond werd ook het 2.500ste lid van de HKW gehuldigd. Financiën De financiële situatie van de vereniging is gezond. Er kan tot op heden worden vol daan aan de lopende verplichtingen. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar zes keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van 23 april 2003 trad de heer H.J. Vader tussentijds af als voorzitter. In zijn plaats werd tot voorzit ter benoemd de heer K. Meertens. Commissie Veldnamen Het doel van de Commissie Veldnamen Walcheren is het op een wetenschappe lijke manier verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walcheren. Inmiddels zijn er vijf veldnamenboeken verschenen.

de Wete | 2004 | | pagina 45