Activiteiten t de geïnteresseerde aanwezigen aan de hand van dia's allerlei gereedschappen zien. Ook had hij er een aantal meegeno men om te laten zien, waaronder zijn laat ste aanwinst, gereedschap van de loodgie ter J. Damman die was gevestigd aan de Herengracht in Middelburg. Voor een aantal aanwezigen was het zien van een klein deel van deze verzameling een stuk herkenning van gereedschappen uit vroeger tijd, waarmee sommigen ook nog wel hadden gewerkt. Ook werd een Zaterdag 2 oktober 2004 Buitenheemse excursie Dit jaar gaat de buitenheemse excursie van de Heemkundige Kring Walcheren naar Gouda en Brielle. We vertrekken iets eerder dan gebruikelijk en rijden rechtstreeks naar Gouda waar om 10.00 uur koffie met een stroopwafel voor ons klaarstaat. Na de koffie gaan we onder leiding van gidsen deze prachtige stad bekijken, met zijn beroemde stadhuis, de Waag, de Grote Kerk en vele andere historische gebouwen. Om 12.30 uur lun chen we in restaurant De Zalm, gevestigd in een mooi monumentenpand aan de markt. Na de lunch vertrekken we voor een mooie rit langs de Vlist naar Schoonhoven, waar we oversteken met de pont, om onze weg te vervolgen langs de Lek, de molens van Kinderdijk en Alblasserdam naar Briel le. Ook in deze mooie stervormige vesting stad met zijn historische gebouwen is het verleden prominent aanwezig en we laten aantal gereedschappen getoond die duide lijk lieten zien hoe vroegere handwerkslie den en boeren op een creatieve manier hun gereedschappen maakten om hun werk zo goed mogelijk te kunnen doen. Op de website van de HKW is een pagina te raadplegen met een selectie van gereedschappen uit de verzameling van Adri Louwerse, www.hkwalcheren.nl/ gereedschappen.htm. 3a'q C| ons rondleiden door ervaren gidsen. Inmid dels is het half zes geworden en dus tijd om naar ons dineradres in Stellendam te rijden. Het restaurant met zijn maritieme karakter is gevestigd in het gebouw van de Haringvliet Expo en biedt ons een prachtig uitzicht op het Haringvliet, de Haringvliet- sluizen en de eilanden Voorne-Putten en Goeree-Overflakkee. De deelnamekosten bedragen 55,- per persoon. In deze prijs is begrepen: - de busrit - koffie met stroopwafel - 2 x stadswandeling o.l.v. gids - lunch - diner Alle andere uitgaven (drankjes e.d.) zijn voor eigen rekening. Opstapplaatsen en tijden: - Vlissingen, achterzijde stadhuis, 7.15 uur - Koudekerke, Kerkplein, 7.30 uur - Middelburg, hotel Arneville, 7.45 uur Verwachte thuiskomst: rond 22.00 uur.

de Wete | 2004 | | pagina 56