Feiten en mededelingen U kunt zich opgeven door overschrijving/ storting van het verschuldigde bedrag op gironummer 3282831 t.n.v. Heemkundige Kring Walcheren, Middelburg, onder ver melding van aantal personen, de opstap plaats en eventuele dieetwensen. Uw inschrijving dient uiterlijk 2 september 2004 binnen te zijn. Inschrijving geschiedt in volgorde van binnenkomst. De deelne mers ontvangen van tevoren nog een bevestiging. Bij eventuele annulering uwerzijds na 2 september kan slechts een gedeelte van de deelnamekosten worden geretourneerd. Deze bepaling is niet van toepassing als er een wachtlijst bestaat. Hans Jebbink (tel. 0118-637566) Els van Fraassen (tel. 0118-556150) (in de maand september afwezig) Leo de Coninck (tel. 0118-416532) Walcheren onder water in 1944 Was het een goed plan om in oktober 1944, voordat de aanval op Walcheren werd ingezet, de dijken te bombarderen en het eiland onder water te zetten? En hoe werkte dat uit? Dit jaar is het zestig jaar geleden dat bijna heel Walcheren voor anderhalf jaar onder water kwam te staan. De geallieerden bombardeerden de dijken bij Westkapeile, Vlissingen, Ritthem en Veere om de Duitse bezetter te verdrijven. Het zeewater stroomde in en uit en veroorzaakte grote schade. Een groot deel van de Walcherse bevolking moest evacueren. Het gewone, dagelijkse leven op het eiland raakte ont regeld en werd bepaald door het getij. Over dit onderwerp zal de heer A.H. van Dijk uit Vlissingen voor de Heemkundige Kring Walcheren spreken en dieper ingaan op de strategische opzet, de landingen op 1 november 1944, en de daaropvolgende gevechten en de uiteindelijke resultaten. Het belooft een interessante avond te wor den. Omdat de heer Van Dijk bij velen van u bekend staat als een goed gedocumen teerde en boeiende spreker rekenen wij voor deze lezing op een grote belangstel ling. Woensdag 20 oktober 2004, Sint Jacobskerk in Vlissingen, 20.00 uur. Omdat de HKW voor deze gelegenheid de Sint Jacobskerk afhuurt, is de toegangs prijs bepaald op 3,00. De HKW en de N57 De voorgenomen aanleg van het Walcher se tracé van de nieuwe N57 (de verbin dingsweg tussen de Veerse Dam en de A58 ter hoogte van Middelburg) heeft de laatste tijd voor de nodige opschudding en 30| H Vis/ protesten gezorgd. Ook de Heemkundige Kring Walcheren maakt zich ernstig zorgen over de onomkeerbare, cultuurhistorische aantasting van het Walcherse landschap die deze 55 meter brede weg gaat veroor zaken, en dan met name het gedeelte tus-

de Wete | 2004 | | pagina 57