jf.itUU.Ui Ai: Landingsmonument Erika, na een kransleg- ging op 10 juni 2004 door Britse mariniers van het 4 Assault Squadron Royal Marines. Bij deze plechtigheid waren ook mensen uit West- kapelle en Zoutelande aanwezig, waaronder schoolkinderen. Foto Rogier Koppejan) schijnlijk in 1946 geplaatst door Britse oud strijders. De linkergedenksteen is op 31 oktober 1997 onthuld door burgemeester A.C. de Bruijn van Veere, in aanwezigheid van een grote groep oud-strijders. De steen is opgericht voor de 172 beman ningsleden van de Engelse landingsvaar tuigen die op 1 november 1944 bij West- kapelle zijn gesneuveld. Na afloop van de plechtigheid werden vanaf twee landings vaartuigen van de Nederlandse Koninklijke Marine 120 poppy's (rozetten in de vorm van een klaproos) gedropt. De tekst op de rechtergedenksteen is dezelfde als die bij het tankmonument. De tekst op de linkergedenksteen luidt: "In memory of those of the Royal Navy and Royal Marines who died off these shores on 1st November 1944 whilst serving with landing craft of Support Squadron Eastern Flank /Ter nagedachtenis aan allen van de Koninklijke Britse Marine en de Koninklijke Britse Mariniers die op 1 november 1944 aan boord van de landingsvaartuigen van het Support Squadron Eastern Flank voor deze kust hun leven hebben gegeven." Westkapellemonument voor de slachtoffers van de bombardementen op Westkapelle Op de begraafplaats achter de vuurtoren. Opgericht in 1950 ter herdenking van de 158 burgerslachtoffers die omkwamen bij het bombardement op Westkapelle op 3 oktober 1944. Het Comité Westkapelle Herrijst nam het initiatief voor de oprichting van dit gedenk teken. Het bestaat uit een wit hardstenen kruis met daaromheen in een halve cirkel de graven van de 158 slachtoffers. In het midden van de ring staat een steen met

de Wete | 2004 | | pagina 12