1984 door de toenmalige commandant, kolonel J.G. Hanson, en D. Potter, broer van een van de gevallenen. De tekst onder het beeld luidt: "Hun leven - onze vrijheid Lest we forget 8 novem ber 1944." Links van deze tekst het embleem van 48 Royal Marine Commando en rechts het Links hangt een Roll of Honour met de namen van de omgekomen militairen. Op de ochtend van 8 november 1944, toen de overgave van de Duitse troepen reeds een feit was, kreeg een commandogroep van 48 Royal Marines Commando op dracht de verschillende droge dorpskernen te controleren op achtergebleven Duitse -5oSS embleem van 79 Armoured Division (de buffelkop), de eenheid die zich op Walche ren verplaatste met de zogenoemde Buffalo's. Aan de rechterzijde van het monument hangt een plaquette die ook in 1984 werd geplaatst, met de tekst: "To the citizens of Serooskerke (W) on the 40th anniversary of Liberation 8th Nov: 1984 for their friendship and hospitality to old comrades of 48 Commando Royal Marines over the 40 years. This plaque was unveiled by Maj. D.J. Flunder M.C., V.R.D. (A Troop) of 48 Commando." militairen. Met vier Buffalo's reden de com mando's van Domburg via Oostkapelle naar Serooskerke. In dit dorp waren geen Duitse soldaten meer aanwezig en na feestelijk te zijn onthaald door de bevol king, trokken ze verder om via de Noord- weg en de Gapingseweg naar Gapinge te trekken, waar zich nog enkele Duitsers hadden verschanst. Toen de eerste Buffalo de kruising Noord- weg/Gapingseweg reeds was gepasseerd, volgde er op het moment dat de tweede Buffalo de bocht naderde een hevige ont ploffing, veroorzaakt door een mijn die

de Wete | 2004 | | pagina 17