king wordt georganiseerd door een comité bestaande uit de protestants-christelijke basisschool De Goede Polder, de Dorps raad, de Oranjevereniging en de kerken. Zoutelande, Bevrijdingsmonument In de tuin van de voormalige Nederlands- hervormde kerk (Catharinakerk), gelegen kent dat ze het onderhoud voor hun reke ning nemen. Op 6 november 1994 werd op de muur rond de kerk een plaquette geplaatst met de volgende tekst: "Aangeboden aan de inwoners van Zoutelande bij de viering van de 50 jarige herdenking van hun bevrijding door "A" Troop van 48 Commando Royal aan het Willibrordusplein te Zoutelande. Het monument werd onthuld op 2 novem ber 1994 bij de vijftigjarige herdenking van de bevrijding van Walcheren door de toen malige burgemeester van Valkenisse, mevrouw A.C. de Bruijn, en twee basis schoolkinderen uit Zoutelande. Het monu ment is opgericht ter nagedachtenis aan degenen die stierven tijdens en kort na de bevrijding van Walcheren. In Zoutelande zijn in die tijd ongeveer dertig inwoners omgekomen. De basisschoolleerlingen van de Willibrordusschool van Zoutelande heb ben het monument geadopteerd, wat bete- Marines op 2 november 1944 om 11.00 uur." De plaquette werd onthuld door majoor D.J. Flunder OBE, MC van 48ste Royal Marine Corps en mevrouw Suus Adriaan- se. Later is de plaquette verplaatst naar de muur van de toren naast het monument voor de burgerslachtoffers. Dishoek, Roll of Honour Een plaquette aan de muur van de rooms- katholieke toeristenkerk in Dishoek, als herinnering aan de 34 mannen van 47 Royal Marines Commando die zijn

de Wete | 2004 | | pagina 19