burg te bereiken. De volgende dag bereik ten acht Buffalo's de stad, waar de Duit sers zich op de strijd voorbereidden. Ze wisten echter niet dat slechts een zwakke geallieerde eenheid Middelburg was bin nengedrongen. Toen de Buffalo's op de Markt in Middelburg kwamen, had zich daar reeds een enthousiaste menigte ver zameld. Zich niets aantrekkend van de ook aanwezige Duitsers ging majoor R.H.B. Johnston van 7/9 Royal Scots op zoek naar de Duitse commandant Daser, wiens hoofdkwartier was gevestigd op Dam 6-8. Na wat heen-en-weergepraat gaven de Duitsers zich over. Middelburg was bevrijd, zonder dat er om de stad, waar tweedui zend Duitsers krijgsgevangen werden gemaakt, behoefde te worden gevochten. Inundatiemonumenten Westkapelle Onthuld op 4 oktober 1990, ter nagedach tenis aan het bombardement op de zeedijk op 3 oktober 1944 en de sluiting van het dijkgat op 2 oktober 1945. Ontworpen door Rudi de Wint. Een zeven meter hoge, dunne zuil, met daarop een langgerekte ovale steen. Het monument kan gezien worden als een bom die op een zuil staat of als de steel van een schop. Beide gezichtspunten zijn goed mogelijk, want het waren immers bommen die de dijk doorboorden en spaden waarmee het dijk gat werd gedicht. Sommigen (Westkappe- laars?) zijn blijkbaar niet zo gecharmeerd van dit monument, want het is al twee keer in brand gestoken. Het staat er sindsdien gehavend bij, maar dat valt nauwelijks op. VI issingen Onthuld op 4 oktober 1990, ter nagedach tenis aan het bombardement op de zeedijk op 7 oktober 1944 en de sluiting van het dijkgat op 3 september 1945. Ontworpen door de Haarlemse kunstenaar Mari Boey en. Een bronzen sculptuur, bestaande uit twee delen die de gebroken dijk uitbeelden maar in feite twee vormen zijn die op ver schillende manieren relaties met elkaar

de Wete | 2004 | | pagina 22