september 1944), toen de Duitsers in aller ijl het dorp en ook ons huis, waar ze een grote rotzooi achterlieten, ontvluchtten. De geallieerde opmars bleef echter uit, zodat het Herrenvolk weer terugkwam. Maar toen de luchtbombardementen op de Westkappelse zeedijk op 3 oktober 1944 losbarstten en de slag om Walcheren benedenverdieping de woonkamer en de keuken tot hun beschikking. De woonka mer deelden ze met de families D. Stroo en K. Francke (vier personen), waarvan de vrouw zwanger was. In de loop van oktober steeg het water op Walcheren, nadat er nog drie dijkgaten waren ontstaan, en er kwamen meer men- begon, kregen we toch weer andere gas ten in ons huis. Evacués De nieuwe inwoning bestond uit mensen die hun huis kwijt waren geraakt doordat het in het water stond of gebombardeerd was. Met mijn ouders en mijn persoontje meegerekend, werd ons huis toen be woond door 22 mensen. De familie A. Janse uit Snabbeldurp was met drie kinde ren naar Zoutelande geëvacueerd omdat hun boerderij in het water stond. Ze slie pen bij ons op zolder en hadden op de Huize Irene, zomer 1939. (Coll. R. Koppejan) sen die hun huizen hadden moeten verla ten. Ook een oom en tante van mij, die eerst in de Langendam 29 een tijdelijk onderdak hadden gevonden, moesten daar weg. Er kwamen ook nog een uit vier per sonen bestaande familie uit Meliskerke en de familie P. Verhage uit de Molenweg, die ook hadden moeten vluchten voor het steeds maar verder oprukkende water. Zo was ons huis vol met mensen toen die ver schrikkelijke nacht van 1 op 2 november aanbrak.

de Wete | 2004 | | pagina 29