Reacties "dunes" gebruikt; de Walcherse kuststrook is immers niet geheel van steen. Ook met de vertaling van geografische namen blijft het goochelen. De Schelde en Vlissingen behouden dan weer hun Nederlandse namen, maar worden een bladzijde verder weer Flushing of de Scheldt genoemd. Ook is het voor de Walcherse lezer even slikken als Rawson schrijft dat Middelburg "escaped the ravages of war, saved from destruction by a remarkable series of inci dents Later wordt weliswaar duidelijk wat de schrijver bedoelt, maar de zin is nogal ongelukkig. Het boek besluit met een hoofdstuk waarin diverse toeristische routes worden bespro ken: twee looproutes door Vlissingen en één auto-/wandelroute die via Vlissingen en de Walcherse kust naar het oorlogs kerkhof in Bergen op Zoom voert. Met Walcheren, Operation Infatuate heeft Andrew Rawson een toegankelijk boek geschreven dat niet alleen de bevrijding van het eiland onder een groter publiek bekend maakt, maar tevens de opmaat kan zijn voor een nieuwe vorm van toeris me voor Walcheren. Johan Francke Andrew Rawson, 'Walcheren, Operation Infatuate', Battleground Europe Series Bel gium-Holland (Pen Sword Books Ltd.: Barnsley, 2003), 192 pagina's. Prijs 18,15. Jo Verlinde-Geschiere Volgens de heer A.J. van Wel uit Rijsber- gen was de vrouw afgebeeld op de voor kant van de april-Wete niet mevrouw Jo Verlinde-Geschiere, maar mevrouw Bom- meljé-Wisse uit Sint Laurens. We ontvingen enkele reacties met de mededeling dat de heer Van Wel abuis is. Ondere anderen mevrouw J.S. van Wallen burg-Verlinde uit Veere, een nichtje van mevrouw Jo Verlinde-Geschiere, kan met stelligheid zeggen dat op de voorkant van de april-Wete wel degelijk haar tante staat, samen met haar man Hein Verlinde. Ook de heer Van Wel kwam tot zijn schrik tot de conclusie dat hij het niet bij het rech te eind had. Hij weet niet hoe de 'verwisse ling' is ontstaan en gaat in Sint Laurens, waar hij jaren heeft gewoond, op onder zoek uit. Adriaan Kodde De heerW. Marinissen uit Middelburg wist ons te vertellen dat de trotse Walcherse boer die is afgebeeld op de voorkant van de januari-Wete van 2004, Adriaan Kodde is en dat hij de broer was van Maatje Kodde. Het verhaal van haar moord in 1861 wordt namelijk in diezelfde Wete uit gebreid verteld door de heer J. Midavaine. Adriaan Kodde is geboren in Oostkapelle op 30 november 1817 en overleed op 29 november 1910. Op de foto is hij ongeveer 80 jaar oud.

de Wete | 2004 | | pagina 54