Weg van de molen 1944 Belevenissen van een Britse militair in Vlissingen, november zonder wagen. Die wagen hebben we in het voorjaar van 1946 weer teruggehaald. Rond die tijd waren alle militairen verdwe nen en de barakken stonden leeg. Later kwamen er weer kleinere eenheden terug. Die zomer namen de bombardementen op de Walcherse bunkers aan de kust in alle hevigheid toe. In oktober volgden de bom bardementen op de dijken, met als gevolg de inundatie van het eiland. Het leven op de boerderij ging toch gewoon door. De aardappelen werden ge rooid, maar de kuilen zijn later allemaal door het zeewater weggespoeld. De voe derbieten werden ook gerooid en in de schuur verzameld, maar de suikerbieten niet. Die zijn later in het water weggerot. Bevrijding Op 18 oktober moesten we de boerderij verlaten voor het opkomende water. De bevrijding hebben we meegemaakt in Zou- telande. Redding Het eerste deel van deze historie speelt zich af op dinsdag 6 juni 1944, toen de Britse marine Royal Navy) druk bezig was met het ontschepen van de geallieerde invasiestrijdmacht aan de Franse Kanaal- kust. Een Britse marineofficier, eerste luite nant Richard (Dick) Skerten, die het bevel voerde over een van de talrijke landings- Op 15 januari 1946 zijn we teruggekeerd naar Werendijke, dat in desolate toestand verkeerde. Een deel van het huis was wel iswaar bewoonbaar, maar de schuur leek meer op een geraamte en de grond was zilt en nat. Ons wachtte de zware taak alles weer op te bouwen, en dat zou ons veel tijd, geld en inspanning gaan kosten. Maar we waren de oorlogsjaren wel levend én gezond doorgekomen! A. Dingemanse De foto's bij dit artikel zijn afkomstig uit de collectie van de auteur. Noten 1. Zie het bijschrift bij de foto op pagina 40. 2. Flak Flug(zeug) Abwehr Kanone (lucht doelgeschut). aanvalsboten (LCA's) was zojuist, te mid den van de chaotische gebeurtenissen, aan land gegaan in de Omaha-sector van het landingsgebied. Hij gaf daar de Ameri kaanse Rangers, die hij met zijn vaartuig had vervoerd, de gelegenheid hun veel te grote voorraad materiaal en uitrusting aan land te zeulen. Maar hij wilde eigenlijk ook, hoewel dat door de autoriteiten streng ver-

de Wete | 2004 | | pagina 35