Nieuwe uitgaven 'k heleze altijd de Schotelweg wordt genoemd en uitkomt op de Noordweg in Sint Laurens. Jan Vader (1875-1966) schrijft dat het gebouw eeuwen oud was. Volgens hem was 't Wafeltje in de negentiende eeuw een begrip voor veel bewoners van het noordwesten van Walcheren. De herberg was een pleisterplaats voor boeren uit dit Llesjesdaegen, kon het er erg druk zijn. Op deze dagen - de eerste donderdag in mei en in oktober - wisselden de boerenmei den en -knechts van betrekking. Ze had den over de periode mei tot oktober of oktober tot mei hun salaris gekregen en dat moest gevierd worden. Op die donder dagen trokken ze overdag in lange rijen arm in arm door Middelburg. Op de terug weg werd het feestvieren vaak voortgezet in een kroeg. Degenen die naar huis gin gen via de Seisweg, stopten vrijwel altijd bij 't Wafeltje. Rienkelróóie betekent luidruchtig feestvie ren. Hoe meer alcoholische drank ze had den genuttigd, hoe luidruchtiger ze wer den. Jan Vader meldt dat de meiden niet onderdeden voor de knechten. De inundatie van Walcheren in 1944 bete kende het einde van het kroegje 't Wafeltje. Wat bleef was de uitdrukking. deel van het eiland die hun producten via de Seisweg naar de stad (Middelburg) brachten. Er werd zelfs beweerd dat de paarden uit zichzelf bij het kroegje stopten. Bij feestelijke gelegenheden, zoals op de Frans van den Driest Geraadpleegd: - Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Slagveld Walcheren Het boek Walcheren, Operation Infatuate over de bevrijding van Walcheren ver scheen in de reeks Battleground Europe, Series Belgium-Holland. Dat het hier om een populaire en wat minder historisch verantwoorde reeks gaat, blijkt uit de naam van de reeks en de hantering van geografi sche begrippen in het boek zelf. De auteur gleed uit daar waar een gedegen histori cus geen uitglijders zou maken. We mogen ons gelukkig prijzen met het feit dat er de afgelopen jaren - vooral in Engelstalige publicaties - wat meer aan- TofBj'io'da

de Wete | 2004 | | pagina 52