Feiten en mededelingen t J.W. Weug, zal voor ons een inleiding hou den over de geschiedenis van de Konink lijke Maatschappij De Schelde, nu Konink lijke Schelde Groep, te Vlissingen. Hij zal ons vertellen over de scheepsbouw in Vlis singen door de eeuwen heen, de oude Marinewerf en de Koninklijke Maatschappij De Schelde N.V. Ook de recentere geschiedenis van de scheepswerf komt aan bod, zoals de samenwerking met het Rijn Schelde Verolme-concern en de Koninklijke Maatschappij De Schelde als zelfstandige werkmaatschappij van Damen Shipyards. Het belooft dus een interessante avond te worden, want velen van ons hebben wel een groter of kleiner deel van deze bewo gen geschiedenis meegemaakt, hetzij van dichtbij hetzij vanaf de zijlijn. Woensdag 24 november 2004, aula Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 20.00 uur. Tijdens bijeenkomsten van de HKW in de Zeeuwse Bibliotheek op de woensdag avond kunt u gratis parkeren in de par keergarage aan de Kousteensedijk (naast de Zeeuwse Bibliotheek) van 18.00 tot 23.00 uur. Kandidaten HKW-Cultuurfonds Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren heeft besloten de HKW-Cul- tuurfondsprijs in 2005 opnieuw beschik baar te stellen. De prijs zal dan tijdens de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren in april 2005 worden uit gereikt. Het bestuur roept reeds nu leden en niet- leden op namen van kandidaten te melden voor deze driejaarlijkse prijs. De aanmelding moet vergezeld gaan van een bijlage met de persoons- en adresge gevens van de kandidaat en een korte beschrijving van diens verdiensten. De voorgedragenen dienen te voldoen aan het Reglement toekenning prijs HKW-Cul tuurfonds. De tekst van dit reglement kunt u lezen op pagina 56. De tekst is ook te aö|, raadplegen op de website www.hkwalche- ren.nl De juryleden zijn ir. P.C. Dekker, namens de Bond van Nederlandse Architecten afdeling Zeeland, dr. A.R de Klerk, consu lent regionale geschiedbeoefening bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, en drs. C. Kostense, voorzitter van de Stich ting Het Zeeuwse Landschap. Aanmeldingen moeten worden gericht aan het secretariaat van de Heemkundige Kring Walcheren, Toorenvliedtwegje 4, 4335 HE Middelburg en dienen uiterlijk 23 februari 2005 aldaar te zijn ontvangen. Stichting Voetpaden Walcheren De Stichting Voetpaden Walcheren pro beert het 'reizen te voet' over Walcheren

de Wete | 2004 | | pagina 57