een melding binnen dat er brand was uit gebroken in de winkel van Jamin. Direct rukte een Magiruswagen uit om te blussen. Ook een ladderwagen werd ingezet. De Magirus was na een kwartier alweer terug. De brandweer hield zich bezig met het bergen van de slachtoffers en bluste de beginnende brandjes die veroorzaakt Frans Geldof. (Coll. P.J. Geldof) waren door brandende kachels. In de kamer achter de Jaminwinkel vonden reddingsploegen het zwaar verminkte lichaam van mevrouw Adriana Bernard- van Kampen. Haar stoffelijke resten wer den naar het Gasthuis overgebracht. Op straat troffen hulpverleners de zwaarge wonde heer F. Geldof aan. Ook hij werd naar het Gasthuis overgebracht, waar hij korte tijd later overleed. De volgende dag hield dokter Snethlage, een huidarts, de lijkschouwing op de beide slachtoffers, waarna zij op de Algemene Begraafplaats konden worden begraven. Bij het bombardement raakten nog vier anderen gewond. Zij werden in het Gast huis behandeld en konden - op één na - daarna naar huis. Ook waren er nog enke le lichtgewonden die zich niet bij een hulp dienst meldden. Herinneringen van familieleden Kleindochter mevrouw Petiet-Bernard: "Wij waren geëvacueerd op de Vlasmarkt. Daar kwam iemand ons 's avonds vertellen dat er bij Jamin bommen waren gevallen. De volgende dag ben ik erheen gegaan. Het was afschuwelijk. Mijn oma was vreselijk verminkt en ik vond daar nog een deel van haar onderbeen en ook nog andere lichaamsdelen. Die hebben we in een kus sensloop gedaan en aan iemand van het Rode Kruis gegeven. Het is onbegrijpelijk dat ik daar als vijftienjarig meisje geen trauma aan heb overgehouden, te meer omdat er totaal geen begeleiding of nazorg bestond. Daar kwam nog bij dat ons gezin alle huisraad kwijtraakte. Omdat ons eigen huis onder water stond, hadden we dat ondergebracht in de winkel van Jamin. Na het bombardement heb ik nog in de puin hopen naar spullen lopen zoeken maar er was niets meer van over. Het kan trouwens raar lopen. Mijn tante die als filiaalbeheer- ster in de Jaminwinkel woonde, is bij dat bombardement met plafond en al naar beneden gekomen en mankeerde hoege naamd niets..." P.J. Geldof, zoon van het andere slacht-

de Wete | 2005 | | pagina 18