'Domburgse tram' te hebben gekruist, op de stoep bij Bongers. Daarna passeerde hij de kruidenierswinkel van Koolwijk, waar de jeugd voor één cent een gelukstoffee of wat drop kon kopen. Hij liep de Schelde straat in en passeerde de kaas- en melk zaak van Poppe. Op de andere hoek van de Verkuyl Quakkelaarstraat was groente- Zo halverwege zijn wandeling door de Scheldestraat passeerde hij de kleermake rij van De Looff, de garen-en-bandwinkei van de gezusters Labruyère, de viswinkel van Haarsma en de sigarenzaak van de weduwe Quist, waarna hij ter hoogte van de lingeriewinkel van Zietse de Kasteel straat overstak en bij bakker Noom beland- Het Betje Wolffplein, met daarachter de Aagje Dekenstraat. Rechts de ronde muur van scheepswerf De Schelde (circa 1900). De fon tein is in 1884 opgericht ter herinnering aan de schrijfsters Elisabeth Wolff en Agatha Deken en in 1909 verplaatst naar het Bellamy- park. (Zeeuws Archief Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata P-04027) boer Louws volop doende met kisten fruit en groenten. Hij bekeek een poosje het lekkers dat in de etalage van bakker Groenouwe was uitgestald en luisterde naar het lied van de arbeid dat uit de werk plaats van aannemer Van der Peijl klonk. -.i de. Nadat hij de beddenspeciaalzaak van Van der Sande gepasseerd was, keek hij in de commestiebelw\nke\ van de weduwe Groen. Op de hoek van de Glacisstraat waar de kruidenierswinkel van De Broeder band was gevestigd, stak hij over en maakte een praatje met fietsenmaker Hansen, die tegenover De Broederband een fietsenwinkel en reparatiewerkplaats had. Toen hij de weg overgestoken was en De Centrale gerond had, kon hij zijn stekkie al zien. Even was het uit het zicht verdwenen doordat de elektrische tram met veel lawaai de bocht nam ter hoogte van de

de Wete | 2005 | | pagina 22