vochten bij de bevrijding van Walcheren, de verschillende herdenkingsplechtigheden bijwoonden. De Stichting Steun Bevrijders Walcheren meldde dat er ongeveer hon derdvijftig veteranen, afkomstig uit Groot- Brittannië, Canada, Noorwegen, België, Nederland en Zuid-Afrika, vergezeld van ruim tweehonderd familieleden en begelei ders, overkwamen. Ze werden onderge bracht in hotels en bij particulieren. De stichting, die de overkomst van de vetera nen organiseerde, gaat nu, in overleg met de ambassades van de landen waar de veteranen vandaan komen, onderzoeken hoe de komende jaren de herdenkingen kunnen worden vormgegeven. Over enkele jaren zullen de bevrijders van Walcheren er immers niet meer zijn. Monumenten In de vorige Wete stond een overzicht van de herdenkingstekens die de afgelopen zestig jaar zijn opgericht opdat de gebeur tenissen van oktober en november 1944 niet vergeten worden. Ter gelegenheid van de zestigjarige her denking werden er drie nieuwe gedenk- monumenten onthuld. Sint Laurens In Sint Laurens werd al op 9 oktober in de tuin van de Nederlands-hervormde kerk, bij de Kasteelstraat, een gedenkteken ont huld. Het is een gedenkteken in de vorm van een meerpaal. De dunne witte lijn geeft aan hoe hoog het water is gekomen. Op 19 januari 1945 werd het hoogste peil bereikt: 2,05 meter boven NAP. Het monument is opgericht door de dorps vereniging Sint Laurens en ontworpen door J. Griep, oud-bestuurslid van de dorpsvereniging. In Sint Laurens werd op 9 oktober 2004 een gedenkteken voor de inundatie onthuld in de vorm van een meerpaal. Het monument is een eenvoudige houten paal met twee plaquettes erop, één met de beschrijving van de feiten en één met een gedicht dat de gebeurtenissen weergeeft. Het gedicht dat is gemaakt door mevrouw Evalien Gabriëlse-Wielemaker, luidt als volgt. Ons dorp Wassend water trok als een zwarte schaduw door ons dorp

de Wete | 2005 | | pagina 29