de molen een motorhuis gebouwd. Resten van de betonfundatie van dat gebouwtje zijn na de oorlog, samen met ander puin, aan de oever van de kreek gelegd als oeverbescherming. Dat stuk beton is nu in de tuin van het museum, het voormalige polderhuis, geplaatst. Kornelia (Corrie) Janisse, een van de drie Sloedam, Arnemuiden Op 5 november 2004 werd een informatie bord bij de monumenten van de Sloedam aan de Postweg te Arnemuiden onthuld door drie Schotse oud-strijders. Het bord vertelt in het Nederlands en het Engels over de strijd die hier is gevoerd in de mei dagen van 1940 toen Franse militairen de overlevenden, werd als baby van elf maan den oud uit de molen gered. Haar moeder, die klem zat tussen de brokstukken, kon haar nog naar boven duwen, maar over leefde het zelf niet. Op de steen is een pla quette geplaatst met een tekst die door Corrie Janisse zelf is gemaakt: 3 oktober 1944 - 1 november 2004 Na die bom rest van De Roos geen ander ding dan deze steen en onbegrepen herinnering K. Westerbeke-Janisse De drie Schotse veteranen die het informatie bord bij de gedenkplaats aan de Sloedam zojuist hebben onthuld, 5 november 2004. Duitsers probeerden tegen te houden, en het vertelt over de strijd in november 1944 voor de bevrijding van Walcheren. Op deze gedenkplaats langs de Postweg staan drie gedenkstenen, één ter herinnering aan de gesneuvelde Franse militairen in 1940, één ter herinnering aan de gesneuvelde en gewonde Canadese militairen en één ter herinnering aan de gesneuvelde Schotse militairen bij de landing op de dijk van de

de Wete | 2005 | | pagina 31