Walcherse weggetjes Liebertsweg, Vrouwenpolder vr - 'Handelingen van de Synoden der Christelijk Gereformeerde Kerk in Nederland 1872-1892', 2 dln., Kampen 1988. - Joh. de Haas, 'Gedenkt uw voorgangers' I, Haarlem 1984. - T. N. Schelhaas e.a. (red.), 'De Afgescheide nen van 1834 en hun nageslacht', Kampen 1983. Zeeuws Archief: - Archief Gereformeerde Kerk te Meliskerke. - Archief Christelijk Afgescheiden Gemeente, na 1869 Christelijk Gereformeerde Gemeente (Afdeling Lange Delft), na 1892 Gereformeerde Kerk van Middelburg A. - Archief Classis Middelburg van de Christe lijk Gereformeerde Kerken. Het is nog een van die oude authentieke weggetjes op Walcheren, bestraat met klinkers waarop de sporen van auto's en tractoren zichtbaar zijn. Ik heb het over de Liebertsweg te Vrouwenpolder. Een weg getje waar ik graag met mijn fiets over het hobbelige wegdek doorheen jakker om snel, komend vanaf de Zoekweg óf vanaf de Polredijk - afhankelijk van de richting die ik heb gekozen - door te kun nen steken naar de Polredijk dan wel naar de Zoekweg. Dat scheelt me dan toch elke keer weer mooi een eind omrijden via het grote kruispunt van de Vrouwenpolderse- weg. Bovendien hoef ik dan Vrou wenpolder niet door, waar je in de zomermaanden moet opletten geen 7 toeristen van de sokken te rijden. De Liebertsweg is eigenlijk een ano niem weggetje dat met een slinger een verbinding vormt tussen twee doorgaande wegen maar dat door de grootse plannen voor het verbreden van de Vrouwenpolderseweg, als onderdeel van de N57, ineens in zijn bestaan wordt bedreigd. Toen ik over de plannen voor de aanleg van een grote rotonde ter hoogte van de Liebertsweg las, realiseerde ik me dat mijn 'afsnijdweggetje' in de gevaren zone ligt. Kan ik dan nog Vrouwenpolder links of rechts laten liggen als de nieuwe N57 daar ligt? Later las ik dat de gemeen teraad van Veere bij de vaststelling van het polder 0.8 Emma weg Polder gg Vrouwenpolder Ti 1.0 Zoekweg ader 'A* a/ t Hof Elizabeth 4.8 *4 'i -vV> De Liebertsweg en omgeving. (ANWB Topo grafische Atlas Zeeland [1:25.000] 2004, blad 29)

de Wete | 2005 | | pagina 41