Veerse bestemmingsplan aan Rijkswater staat heeft gevraagd om de Liebertsweg en omgeving te sparen en de geplande rotonde enkele tientallen meters in noord oostelijke richting te verplaatsen. Eerlijk gezegd was ik wel opgelucht door dit nieuws. Er zijn blijkbaar meer mensen die de Liebertsweg en omgeving een mooi stukje Walcheren vinden, dus wat die plan nen voor de N57 betreft blijf ik alert. Polders De plaats waar de Liebertsweg ligt, vorm de de grens van de eerste inpolderingen rond Serooskerke en Zanddijk, die al vóór het jaar 1230 plaatsvonden. Tussen 1247 en 1251 werden de schorren ten noorden hiervan ingepolderd tot de Boone- en Goedepolder. Op de grens tussen de oude inpoldering en de Goedepolder werd in 1788 de Liebertsweg aangelegd. Johannes Liebert uit Middelburg had daar enkele jaren eerder een boerderij gekocht. De zandweg, die hij met toestemming van de De Liebertsiveg in de richting van Vrouwen polder. Staten van Zeeland aanlegde, vormde de verbinding tussen de binnendijk met de Oosternieuwlandpolder en de Scheiland weg, de latere Zoekweg. De boerderij staat er nog steeds, met zijn opvallend witte huis en zwarte schuur met rode dak. Op de voorkant van het huis staat in zwarte letters 't Hof Christina geschilderd. De hui dige bewoners verhuren een deel van de boerderij als vakantiewoningen. Tot 1905 was de boerderij eigendom van leden van de familie Liebert, Middelburgse kooplieden. De boerderij is waarschijnlijk vernoemd naar kleindochter Christina Johanna Liebert, gehuwd met Jan Johan Herman Dooren- bos, eveneens een koopman uit Middel burg. De boerderij aan de overkant heet 't Hof Johanna en was in de negentiende eeuw onder andere eigendom van Jacobus Maas en Maarten Marinusse Paauwe. Grenswijziging De Liebertsweg lag altijd op het grondge bied van de gemeente Serooskerke, maar bij wet van 24 december 1925 is de Goe depolder, dus het gedeelte ten noorden

de Wete | 2005 | | pagina 42