In de lezing behandelt de spreker een selectie uit zijn onderzoek, mede aan de hand van dia's. Woensdag 2 februari 2005, aula Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Buitenplaatsen op Walcheren Het jaar 2005 is uitgeroepen tot het Jaar van Kastelen en Buitenplaatsen. Overal op Walcheren zijn nog restanten te vinden van eens zo talrijke buitenplaatsen. Samen vertellen ze het verhaal van op komst, bloei en verval van het buitenleven op dit eiland. In het kader van bovengenoemd thema zal Martin van den Broeke aan de hand van enkele bestaande buitenplaatsen een beeld schetsen van de geschiedenis van het Walcherse buitenleven. In het verleden werden van zijn hand diverse artikelen over dit onderwerp in De Wete gepubli ceerd en in 2001 verscheen zijn uitvoerige publicatie over de kunstenaar Jan Arends, bekend van zijn series tekeningen van Walcherse buitenplaatsen. Martin van den Broeke zal zijn verhaal ondersteunen met een powerpoint-presen- tatie. Jaarvergadering Op 27 april vindt de jaarvergadering plaats. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende punten aan de orde: jaarverslagen secretaresse en penningmeester, verslag kascommissie, begroting, beleid bestuur en (herverkie zing bestuursleden. Verder zal een voorstel tot statutenwijzi ging aan de leden worden voorgelegd. Tevens zal tijdens deze jaarvergadering de HKW-Cultuurfondsprijs worden uitgereikt (zie hiervoor de rubriek Feiten en medede lingen en onze website). In De Wete van april 2005 vindt u een uit gebreide agenda en tevens het voorstel tot statutenwijziging. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op de website worden gepubliceerd. Woensdag 27 april 2005, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Tijdens bijeenkomsten van de HKW in de Zeeuwse Bibliotheek op de woensdag avond kunt u gratis parkeren in de par keergarage aan de Kousteensedijk (naast de Zeeuwse Bibliotheek) van 18.00 tot 23.00 uur. Woensdag 16 maart 2005, aula Zeeuw se Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur.

de Wete | 2005 | | pagina 52