Feiten en mededelingen Kandidaten HKW-Cultuurfondsprijs Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren heeft besloten de HKW-Cultuur fondsprijs in 2005 opnieuw beschikbaar te stellen. De prijs zal tijdens de jaarvergade ring van de Heemkundige Kring Walcheren op 27 april 2005 worden uitgereikt. Het bestuur roept leden en niet-leden op namen van kandidaten te melden voor deze driejaarlijkse prijs. De aanmelding moet vergezeld gaan van een bijlage met de persoons- en adresge gevens van de kandidaat en een korte beschrijving van diens verdiensten. De voorgedragenen dienen te voldoen aan het Reglement toekenning prijs HKW-Cul- tuurfonds. De tekst van dit reglement kunt u hieronder lezen en is ook te raadplegen op de website www.hkwalcheren.nl. De juryleden zijn ir. RC. Dekker, namens de Bond van Nederlandse Architecten afdeling Zeeland, dr. A.P. de Klerk, consu lent regionale geschiedbeoefening bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, en drs. C. Kostense, voorzitter van de Stich ting Het Zeeuwse Landschap. Aanmeldingen moeten worden gericht aan het secretariaat van de Heemkundige Kring Walcheren, Toorenvliedtwegje 4, 4335 HE Middelburg, en dienen uiterlijk 23 februari 2005 aldaar te zijn ontvangen. Reglement toekenning prijs HKW-Cultuurfonds - De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) stelt eenmaal per drie jaar uit zijn Cultuurfonds een prijs beschikbaar. - De prijs wordt uitgereikt aan die per soon, groep van personen of instelling, die zich in de voorafgaande periode in de niet-professionele sfeer heeft ingezet voor het behoud, de uitbreiding, de ver spreiding van de kennis en de bewust wording van het Walchers cultuurgoed. - De prijs zal bestaan uit een geldbe drag, een oorkonde en een publicatie in het kwartaalblad van de HKW, De Wete. - De prijs zal worden toegekend door een jury, bestaande uit drie personen, te weten de consulent Regionale Geschied beoefening van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, een vertegenwoordiger van de Stichting Het Zeeuwse Landschap en een vertegenwoordiger van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA), afdeling Zeeland. - Indien de jury van oordeel is dat de inzendingen in een bepaalde periode onvoldoende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen. -Tegen een beslissing van de jury is geen beroep mogelijk. - De prijs zal telkenmale worden uitge reikt tijdens de algemene ledenvergade ring van de HKW (in de maand april). - Namen, adressen, enz. van kandidaten voor de prijs kunnen tot acht weken voor de algemene ledenvergadering door leden en niet-leden van de HKW bij het secretariaat worden ingeleverd en dienen vergezeld te gaan van een duidelijke motivering door de indiener(s) van ten hoogste een bladzijde van het formaat A4. - De namen van de kandidaten, behou dens die van de winnaar, zullen niet wor den gepubliceerd.

de Wete | 2005 | | pagina 53