Tentoonstelling Zeeuws Archief Van 5 februari tot en met 4 juni 2005 is in het Zeeuws Archief de tentoonstelling 'Wie schrijft die blijft! Zij drukten hun stempel op de Zeeuwse geschiedenis' te zien. De geschiedenis wordt nu eens niet verteld door officiële geschiedschrijvers of door overheden. In deze nieuwe tentoonstelling komen mensen uit de Zeeuwse samen leving aan het woord in beeld en geschrift. Zij gunnen de bezoeker een kijkje in hun leven. Ze kunnen dat doen omdat zijzelf hebben geschreven en gezegeld, of omdat er over hen geschreven is of namens hen gezegeld is. Door geschreven bronnen na te laten leverden zij een bijdrage aan de Zeeuwse geschiedenis. De tentoonstelling is gemaakt in samen werking met de Werkgroep Metaalvond sten Zeeland en heeft als thema: schrijven en zegelen. Vroeger werden belangrijke documenten niet ondertekend met een handtekening maar bezegeld om ze rechtsgeldig te maken. Die zegels werden gemaakt door een zegelstempel of een zegelring af te drukken in was of lak. In Zeeland zijn veel (fragmenten van) zegel ringen en -stempels gevonden, waarop bijvoorbeeld een familiewapen of initialen stonden afgebeeld. De Werkgroep Metaal vondsten Zeeland heeft ze geïnventari seerd en in 2003 beschreven in het boek Zegelstempels en Zegelringen uit Zeeuw se bodem. In het Zeeuws Archief worden veel hand geschreven, bezegelde documenten bewaard, van prachtige twaalfde-eeuwse perkamenten oorkonden tot twintigste- eeuwse notariële akten. Verder hebben vele overheden, instellingen, organisaties en personen hun schriftelijke sporen in het archief nagelaten. Al deze documenten gunnen ons boeiende inkijkjes in organisa ties én in het persoonlijk leven van men sen. Hun geschiedenissen worden bewaard in het Zeeuws Archief. De tentoonstelling is te bezoeken van 5 februari t/m 4 juni 2005, van maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur, Hofplein 16 te Middelburg. Inpolderingen Noord-Walcheren Op de website over de ontstaansgeschie denis van het landschap van het noorden en noordoosten van Walcheren is een aan vulling geplaatst over de grenzen van Vrouwenpolder. Op een kaartje zijn de zuid- en westgrens aangegeven. Deze grensbepalingen zijn opgenomen in een akte uit 1351, die is opgenomen in het Cartularium van de heren van Veere. Een uitgave van dit Cartularium wordt voorbe reid. Het adres van de website is www.inpoldering-noordwalcheren.com. Contributie Bijgaand ontvangt u een acceptgirokaart, die u kunt gebruiken voor het overmaken van 12,50. Dit is de contributie inclusief het abonnement voor het jaar 2005. Het bedrag dient vóór 1 april a.s. te worden voldaan. Hartelijk dank voor een snelle reactie. De penningmeester

de Wete | 2005 | | pagina 54