kreeg te maken met bezuinigingen. Het pand stond zelfs enige tijd leeg. Al snel bleek echter dat de deskundigen er wel erg naast hadden gezeten, zodat veel van deze inrichtingen, waaronder ook het Huis van bewaring te Middelburg, moesten wor den heropend. De gebouwen hadden veel geleden onder de leegstand en ze moes- Noten 1. In een huis van beivaring worden personen gedetineerd die in afwachting zijn van de behandeling van hun rechtszaak. Pas na een eventuele veroordeling tot een vrijheidsstraf worden ze overgeplaatst naar een gevangenis. 2. N.J.C. van den Akker tekent hier het volgen de bij aan. Het Huis van bewaring waar auteur De werkzaal, ca. 1965. ten allemaal weer opgelapt worden, het geen kapitalen kostte. Toen de schrijver van dit artikel de staatssecretaris hierop aansprak, kreeg hij gelijk. Maar hij kreeg ook te horen dat het politieke tij niet te keren was geweest... in die tijd. W.Z.C. Hinderks De foto's van het Huis van bewaring van ca. 1965 zijn gemaakt door de auteur. op doelt, was gelegen aan de Kousteensedijk (in de volksmond "aan de Blauwe dijk") en is in 1993 afgebroken om plaats te maken voor een nieuwe rechtbank. Het huidige Huis van bezva- ring maakt deel uit van de Penitentiaire Inrich ting Torentijd aan de Torentijdweg te Middel burg, dat in 1995 in gebruik is genomen. 3. De in het citaat genoemde "nieuwe Stads- schuur" is volgens Peter Sijnke niet de in 1585 gebouwde Stadsschuur, die nog steeds bestaat, maar een na 1615 in gebruik genomen Ammu- nitiehuis (zie 'Het Huis van Bewaring te Mid delburg', in 'Nehalennia'afl. 97, winter 1993, p. 7 en 8) (noot redactie).

de Wete | 2005 | | pagina 24