den gedaan. De voorzitter antwoordt dat hieraan zeker aandacht zal worden besteed, maar dat hiervoor nog geen financiële reservering is gedaan. 7. Beleid bestuur De voorzitter maakt melding van de vol gende zaken. - De Heemkundige Kring Walcheren mag zich nog steeds verheugen in een toene mend aantal leden; voorlopig lijkt aan deze ontwikkeling geen einde te komen. Een aantal factoren ligt aan dit succes ten grondslag. In de eerste plaats ons vereni gingsperiodiek De Wete, dat viermaal per jaar verschijnt. Steeds weer slaagt de redactie erin een gevarieerd aanbod van lezenswaardige artikelen samen te stellen. De succesformule van De Wete wordt der halve gehandhaafd en waar nodig verbe terd. In de tweede plaats organiseert de activi teitencommissie boeiende lezingen en excursies, zowel lokaal als buitenheems. Gezien de opkomst en deelname blijkt dit in een behoefte te voorzien. Deze activitei ten worden in dezelfde vorm voortgezet. Ook dit jaar hebben we weer een excursie op lokatie: op woensdag 25 mei a.s. be zoeken we de buitenplaatsen Overduin en Zeeduin te Oostkapelle. Voorts starten we met de dorpswandelingen weer bij de letter A van Aagtekerke en wel op woensdag 7 september a.s. Ten derde de website van de HKW. Zeer frequent wordt dit medium geraadpleegd, ook door belangstellenden buiten Zeeland. Het is tevens een bron van nieuwe leden. Regelmatig wordt nieuwe en actuele infor matie toegevoegd. Initiatieven tot verdere uitbouw van de website worden door het bestuur ondersteund. Ten vierde de lage contributie. Ten opzich te van andere verenigingen is de contribu tie van 12,50 per jaar laag te noemen; men krijgt derhalve 'waar voor zijn geld'. - De HKW heeft de maatschappelijke betrokkenheid hoog in het vaandel staan. Zaken als de jaarlijkse kranslegging bij de monumenten op de Sloedam en het 'spon soren' van een informatiebord aldaar, het kritisch volgen van - en deelnemen aan gesprekken met - de overheid over de Rijksweg N57, het leveren van bijdragen aan zaken betreffende het Walcherse land schap - waar nodig in samenwerking met de Bond Heemschut en andere historische verenigingen - krijgen de volle aandacht van het bestuur. - In dit kader vindt ook de uitreiking van de HKW-Cultuurfondsprijs plaats, een posi tief initiatief ter stimulering van personen en niet-commerciële instellingen die zich verdienstelijk maken voor behoud van het Walchers cultuurgoed. - Ook de samenstelling, uitgave en finan ciering van de reeks veldnamenboeken, waarvan het laatste deel naar verwachting eind 2005, begin 2006 zal verschijnen, is al jaren een onderdeel van de activiteiten van de HKW, met name van de Veldna- mencommissie. -Teneinde de doelstellingen in de ruimste zin des woords een breder kader te kun nen geven is, na advies van een commis sie van deskundigen, besloten dit te veran keren in nieuwe statuten. Het voorstel tot statutenwijziging zal bij agendapunt 8 van deze vergadering aan de orde komen. -Ten slotte is wel een punt van zorg het vinden van bekwame bestuursleden. Zon der deelname van een aantal betrokken en actieve bestuursleden kan de vereniging niet functioneren.

de Wete | 2005 | | pagina 42