8. Voorstel tot statutenwijziging Een voorstel tot statutenwijziging is meege stuurd met het aprilnummer van De Wete. De huidige statuten dateren uit 1993 en zijn sindsdien niet gewijzigd. Een commis sie bestaande uit mevrouw M.J. Daamen- van Houte en de heren H.J. Vader en W. van Wouwe heeft, in samenspraak met het bestuur van de HKW, de statuten kritisch doorgenomen en een aantal voorstellen tot wijziging opgesteld, mede om in de toe komst eventuele acties tot behoud van het Walchers cultuurgoed geheel conform de statuten te kunnen voeren. Volgens artikel 23 van de huidige statuten behoeft een besluit tot statutenwijziging ten minste tweederde van de uitgebrachte stemmen, in een vergadering waarin ten minste tweederde van de leden tegenwoor dig is (het aantal leden op 27 april 2005 is 2.776). Aan de hand van de door de leden getekende presentielijst bij deze vergade ring moet geconstateerd worden dat aan deze eis niet kan worden voldaan, zodat het voorstel niet ter stemming kan worden gebracht. Vanzelfsprekend bestaat van avond wel de mogelijkheid tot het stellen van vragen, maar hiervan wordt door de aanwezige leden geen gebruik gemaakt. Volgens de huidige statuten dient een voorstel tot statutenwijziging binnen vier weken in een tweede ledenvergadering ter stemming te worden gebracht. De voorzit ter kondigt aan dat deze tweede vergade ring - met als enige agendapunt Voorstel tot statutenwijziging - zal plaatsvinden op woensdag 11 mei a.s. Alle leden ontvan gen binnenkort een schriftelijke uitnodiging voor deze tweede ledenvergadering. De voorzitter overhandigt vervolgens de leden van de statutencommissie een fles wijn als dank voor hun werkzaamheden. 9. Verkiezing bestuursleden a. Mevrouw L. Jobse-Schreyenberg, die binnen het bestuur de functie van tweede secretaresse bekleedde, is aftredend en niet herkiesbaar. De voorzitter dankt haar voor haar vele werkzaamheden voor de vereniging en overhandigt haar als blijk van waardering een cadeaubon, het HKW- glas en een bos bloemen. In de plaats van mevrouw Jobse wordt benoemd mevrouw M.F.J. van Suijlekom- Feleus te Middelburg. b. Zoals bij de opening van deze vergade ring al is gemeld, wijkt dit agendapunt af van de agenda, zoals gepubliceerd in het aprilnummer van De Wete. De secretaresse, mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, is aftredend en na twaalf jaar statutair niet herkiesbaar. Tot op heden is het bestuur er, ondanks naarstig zoeken, echter niet in geslaagd een opvol ger te vinden. Volgens artikel 14, lid 2, van de huidige statuten bestaat de mogelijkheid, teneinde de continuïteit van het bestuur te waarbor gen, de laatste termijn van een bestuurslid met één jaar te verlengen. Daarom doet het bestuur het voorstel mevrouw Valcke nier von Geusau voor de duur van één jaar te herbenoemen. Het bestuur zegt hierbij wel toe naarstig verder te zoeken naar een geschikte opvolger. De vergadering gaat akkoord met dit bestuursvoorstel. De voorzitter overhandigt daarop mevrouw Valckenier von Geusau bloemen als dank voor haar bereidheid nog een jaar aan te blijven. 10. Benoeming kascommissie De heer A.J. de Nood is na twee jaar aftre dend. De heer F.A. Broeksma blijft nog een jaar aan als lid van de kascommissie. De

de Wete | 2005 | | pagina 43