De voorzitter licht in het kort nogmaals toe waarom dit voorstel tot statutenwijziging is gedaan. De huidige statuten dateren uit 1993 en zijn sindsdien niet gewijzigd. Een commissie bestaande uit mevrouw M.J. Daamen-van Houte en de heren H.J. Vader en W. van Wouwe heeft, in samen spraak met het bestuur van de Heemkun dige Kring Walcheren, de statuten kritisch doorgenomen en een aantal voorstellen tot wijziging opgesteld, mede om in de toe komst eventuele acties tot behoud van het Walchers cultuurgoed geheel conform de statuten te kunnen voeren. 2. Gelegenheid tot het stellen van vragen De voorzitter geeft nu de leden de gele genheid tot het stellen van vragen. Hiervan wordt echter geen gebruik gemaakt. 3. Stemming De voorzitter brengt vervolgens het voor stel tot statutenwijziging, zoals meegezon den met het aprilnummer van De Wetein stemming. Volgens artikel 23 van de huidige statuten dient in een tweede ledenvergadering over een voorstel tot statutenwijziging een meerderheid van tweederde van het aantal aanwezige leden vóór te stemmen om tot een wijziging van de statuten te kunnen besluiten. Uit de stemming blijkt dat alle aanwezige stemgerechtigde leden (acht tien van de achttien) vóór de statutenwijzi ging stemmen, zodat gesteld kan worden dat de statutenwijziging hierbij met alge mene stemmen is aangenomen. 4. Sluiting De voorzitter dankt de leden voor hun komst naar deze vergadering en deelt mee dat zij hierna een consumptie van de ver eniging krijgen aangeboden, als dank voor hun aanwezigheid. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering om 20.15 uur geslo ten. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Juryrapport HKW-Cultuurfondsprijs 2005 Daartoe aangezocht door het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren, heeft de jury, bestaande uit ir. P.C. Dekker, namens de Bond van Nederlandse Archi tecten afdeling Zeeland; dr. A.P. de Klerk, consulent regionale geschiedbeoefening van de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land; en drs. C. Kostense, voorzitter van de Stichting Het Zeeuwse Landschap, zich een oordeel gevormd over de kandidaten, genomineerd voor de driejaarlijkse HKW- Cultuurfondsprijs. De jury deed dat inmiddels voor de derde keer - na het succesvolle begin in 2001 die uitmondde in de prijsuitreiking op 18 april van dat jaar aan de heer Frans van den Driest, en na het teleurstellende ver volg in 2004, toen moest worden voorge steld de prijs, gelet op het beperkte aantal nominaties en de geringe kwaliteit daar van, niet toe te kennen. Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren heeft toen in 2004 besloten met het opnieuw beschikbaar stellen van de prijs niet te wachten tot 2007, maar dat al in 2005 te doen. De jury heeft zich ditmaal weer met genoegen van haar taak gekweten. Ze had tien kandidaten te beoordelen. Net als in

de Wete | 2005 | | pagina 45